Reklama

Ponad 100 wystawców z Polski i z zagranicy będzie się prezentowało na X Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon. Odbędą się w dniach 10-11 marca w rzeszowskiej hali Podpromie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w targach uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli. W tym roku w targach udział weźmie blisko 100 wystawców. Będą publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m.in. z Wielkiej Brytanii, Danii), szkoły policealne, wydawcy edukacyjni, producenci pomocy naukowych, internetowe portale edukacyjne, doradcy zawodowi, agencje zatrudnienia.

Podczas targów odbędą się prezentacje dla uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do tegorocznej matury. Spotkania poprowadzą Witold Stachnik z Wydawnictwo Szkolnego „Omega” oraz przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej „Genlabtech”.

Pokazy dronów

Atrakcji dla zwiedzających nie zabraknie. Będą konsultacje z doradcami zawodowymi, pokazy pierwszej pomocy, pokazy dronów oraz drukarek i druku 3D, pokazy robotów mobilnych, prezentacja maszyny do analizy składu masy ciała – możliwość wykonania badania podczas targów.

Będą też prezentacje laboratorium kryminalistycznego oraz strzelnicy elektronicznej, prac drukarek 3d UP!3D. Będą również robione wydruki podczas targów. Ponadto będzie okazja porozmawiania z polskimi studentami studiującymi w Danii oraz ich angielskojęzycznymi wykładowcami.

Podczas targów będzie można zasięgnąć porad psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie. Pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

Kiermasz starych książek

Na targach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy blisko 4 tysiące książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych.

Biblioteka zaproponuje również książki dla najmłodszych. Ponadto, na czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory.

Wszyscy otrzymają również bezpłatne materiały informacyjne o usługach, godzinach otwarcia i ofercie kulturalnej proponowanej w placówkach WiMBP w Rzeszowie. Książki będzie można kupić już od złotówki.

Promocyjne bilety do kina

W czasie targów dla wszystkich nauczycieli i uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą bilety w promocyjnej cenie 12 zł na filmy w technologii 2D, natomiast bilety na seanse trójwymiarowe kosztować będą 15 zł (bilet + udostępnienie okularów). Opiekunowie mają wstęp bezpłatny.

Warunkiem skorzystania z oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty kina Helios (ilość miejsc ograniczona) do Ewy Stepaniak (tel. 722 382 336) oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas trwania imprezy lub przygotowanego wykazu uczniów, jeżeli jako pierwsze będzie wybrane kino. W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w targach, rezerwację lepiej dokonać wcześniej.

POZOSTAŁE WYDARZENIA

10 marca (wtorek)

Godz. 9.30-10.15, 10.30-12:15

– Warsztaty: Pokazy chemiczne

– Widowiskowe doświadczenia, m. in. mnóstwo piany – widowiskowa reakcja rozkładu związku chemicznego o dużej zawartości tlenu, pozwalająca na poznanie i zrozumienie istoty działania katalizatorów, izolacja DNA, czyli jak zostać młodym laborantem i pozyskać DNA, chmura w butelce, czyli jak zmiana ciśnienia wpływa na stan skupienia substancji.

Godz. 11.30-12.15

– Warsztaty: „Matura z matematyki”, temat: Co nowego na egzaminie maturalnym z matematyki.

– 12.30-13.30 – Prezentacja University of Bedfordshire, Wielka Brytania

11 marca (środa)

Godz. 9.30-10.15

– Warsztaty: „Matura z matematyki”, temat: Co nowego na egzaminie maturalnym z matematyki.

Godz. 10.30-11.15, 11.30-12:15

– Warsztaty: Pokazy chemiczne

– Widowiskowe doświadczenia, m.in. mnóstwo piany – widowiskowa reakcja rozkładu związku chemicznego o dużej zawartości tlenu, pozwalająca na poznanie i zrozumienie istoty działania katalizatorów, izolacja DNA – czyli jak zostać młodym laborantem i pozyskać DNA, chmura w butelce – czyli jak zmiana ciśnienia wpływa na stan skupienia substancji.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji: www.edukacja.targirzeszowskie.pl.

Reklama