Blisko 100 wystawców weźmie udział XI Podkarpackich Targach Edukacyjnych „EduSalon”, które odbędą się w dniach 2-3 lutego w rzeszowskiej hali Podpromie.

Organizatorem „EduSalonu” są Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. W Targach Edukacyjnych mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegoroczni maturzyści oraz nauczyciele. Wstęp na Targi jest bezpłatny. Pierwszy dzień (2 lutego) potrwa od godz. 9:00 do 14:00, drugi (3 lutego) od 9:00 do 13:00.

W tegorocznych Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 wystawców – publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy, m.in. z Anglii, Danii, Holandii, Łotwy i Szwecji.

Swoje oferty prezentować też będą szkoły policealne, wydawcy edukacyjni, internetowe portale edukacyjne, doradcy zawodowi.

Porady psychologów

Podczas Targów pomocą służyć będą także doradcy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie, którzy pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

Kiermasz „starych” książek

„EduSalonowi” towarzyszyć będą również organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie kiermasz książek, na którym w tym roku będzie blisko 4 tysiące książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych.

Biblioteka zaproponuje również książki dla najmłodszych. Na czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory.

Promocyjne ceny biletów do Heliosa

W czasie trwania „EduSalonu” dla wszystkich nauczycieli i uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą bilety w promocyjnej cenie 12 zł na filmy w technologii 2D, natomiast bilety na seanse trójwymiarowe kosztować będą 15 zł (bilet + udostępnienie okularów).

Opiekunowie grup szkolnych mają wstęp bezpłatny. Warunkiem skorzystania z oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty kina Helios (ilość miejsc ograniczona) do Ewy Stepaniak, telefonicznie pod numerem 722 382 336, oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas trwania Targów lub przygotowanego wykazu uczniów, jeżeli jako pierwsze będzie wybrane kino.

W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w targach, rezerwację lepiej dokonać wcześniej.

Atrakcje i imprezy towarzyszące Targom

„Lekcje inne niż zwykle” – warsztaty dla uczniów:

2 lutego (wtorek)

– godz. 9.15-9.45: Lekcja EKO gotowania z Polską Ekologią

– godz. 10.00-10.30: Lekcja dietetyki, czyli o niebezpiecznych dodatkach do żywności (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)

– godz. 10.40-11.25: Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl)

– godz. 11.35-12.05: Lekcja biologii inaczej: organizm przed sądem (Uniwersytet Rzeszowski)

– godz. 12.15-13.00: Lekcja matematyki: strategia rozwiązywania zadań maturalnych (Wydawnictwo Szkolne OMEGA)

3 lutego (środa)

– godz. 9.20-9.50: Lekcja coachingu, czyli jak znaleźć siłę i motywację do działania (Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie)

– godz. 10.00-10.30: Lekcja fotogrametrii i skaningu laserowego w modelowaniu 3D (Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie)

– godz. 10.40-11.20: Lekcja matematyki: strategia rozwiązywania zadań maturalnych (Wydawnictwo Szkolne OMEGA)

– godz. 11.30-12.00: Lekcja kariery: studia w Anglii – zawody przyszłości (OXFORDON Studia w Anglii)

Atrakcje dla zwiedzających

– indywidualne spotkania z psychologiem (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie),

– konsultacje z doradcami zawodowymi (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie),

– prezentacja maszyny do analizy składu masy ciała – możliwość wykonania badania podczas targów (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie),

– prezentacja nowoczesnego wyposażenia Uczelnianego Laboratorium Kryminalistycznego, Pracowni Medycyny Sądowej i Medycyny Ratunkowej oraz Strzelnicy Elektronicznej (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl),

– możliwość spotkania się i porozmawiania z polskimi studentami studiującymi za granicą oraz wykładowcami duńskich uczelni (Program eduABROAD),

– udzielanie informacji dotyczących powoływania do wszystkich form służby wojskowej (Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie),

– prezentacja strzelnicy elektronicznej (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie),

– podczas targów będzie możliwość uzyskania kuponów rabatowych do Parku Wodnego w Krakowie, dodatkowo dla nauczycieli będą przygotowane specjalne oferty dla grup szkolnych (Park Wodny w Krakowie S.A.)

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama