Reklama

W sobotę (6 września) mija termin zgłaszania się do XII Górskiej Pielgrzymki Rowerowej z Rzeszowa do Dębowca. Jej uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 200 km.

[Not a valid template]

 

Tegoroczna Górska Pielgrzymka Rowerowa odbywać się będzie w dniach 18-21 września. Mogą w niej wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat. Rowerowa pielgrzymka odbywa się bez względu na pogodę.

Pierwsza edycja pielgrzymki wyruszyła w połowie września 2003 roku. Uczestniczyło w niej 7 osób, ale każda kolejna edycja przyciągała coraz więcej rowerzystów. Od 2009 r. w pielgrzymce bierze udział około 70 osób.

Uczestnicy pielgrzymki mają możliwość wyboru jednej z dwóch wersji trasy – górską lub szosową.

Grupa terenowa przewidziana jest dla osób posiadających odpowiednie umiejętności techniczne oraz niezawodny i wytrzymały rower. Na szlaku można spodziewać się m.in. dużej ilości błota, technicznych zjazdów oraz przepraw przez rzeki. Grupa pokonuje średnio ok. 220 km.

Szosową wersję pielgrzymki jest w stanie pokonać w zasadzie każdy. Grupa ta przeważnie pokonuje nieco większy dystans (ok. 260 km). Obie trasy wiodą pięknymi drogami (wersja szosowa) oraz szlakami i bezdrożami (wersja terenowa) Pogórza Dynowskiego oraz Beskidu Niskiego.

Wszyscy pielgrzymi spotykają się w miejscach noclegowych oraz w wybranych punktach na trasie. Istnieje możliwość zmiany wybranej wcześniej grupy w trakcie trwania pielgrzymki.

Pielgrzymka wyrusza z Rzeszowa w czwartkowy poranek i dociera w trzecią niedzielę września do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, gdzie odprawiana jest uroczysta odpustowa msza święta.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 160 zł. Zapisy trwają do 6 września. Zgłaszać się można TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: