Zdjęcie: Jadwiga Zydroń / Facebook.com / Wampiriada NZS Rzeszów

Masz pomoc we krwi? Weź udział w „Wampiriadzie”! Akcję honorowego krwiodawstwa organizują studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego – 7 i 21 czerwca.

„Wampiriada”, organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UR, odbędzie się już po raz trzynasty. „Wampiriada” cieszy się coraz większym uznaniem i popularnością wśród studentów, pracowników administracyjnych uczelni oraz innych osób.

– Krew może oddać każdy – zachęca Anna Fergisz, koordynatorka 13. edycji „Wampiriady” w Rzeszowie, która odbędzie się we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. 

Tegoroczna „Wampiriada” odbędzie się 7 czerwca przed kinem Helios przy al. Powstańców Warszawy 14 oraz 21 czerwca przy Uniwersytecie Rzeszowskim przy al. Tadeusza Rejtana 16C, pomiędzy budynkami A0 i A1 UR.

Po zabiegu na wszystkich dawców będą czekać tradycyjnie czekolady, a także inne bony i zniżki ufundowane przez partnerów rzeszowskiej „Wampiriady”. – Dzięki Tobie czyjeś serce może dłużej bić – podkreślają organizatorzy akcji. 

Ponadto, będzie można zarejestrować się w bazie fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

PROGRAM „WAMPIRIADY”

Advertisement

7 czerwca: 

– 8:00-13:00 – kino Helios, al. Powstańców Warszawy 14;

21 czerwca:

– 8:00-13:00 – al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego, parking między budynkami A0 i A1.

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama