Zdjęcie: Pixabay

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody. Turniej szachowy odbędzie się w dniach 9-13 listopada w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina.

Pięciodniowe XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach wyłonią mistrzów Rzeszowa w kategorii seniorów, juniorów i do lat 10.

Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – juniorzy i juniorki (2011-2008) oraz seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – juniorzy i juniorki (2012 i młodsi).

W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 9-13 listopada w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Uroczystość otwarcia mistrzostw odbędzie się w czwartek, 10 listopada, o godz. 17:00, oficjalne rozstrzygnięcie w niedzielę, 13 listopada, o godz. 16:30.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Komunikat organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz nagród rzeczowych i finansowych jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez dyrektora turnieju Romana Wąsika – sędziego głównego przy współpracy z RDK, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda.

Rywalizacji patronują: prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i Podkarpacki Związek Szachowy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama