Ogromny sukces organizatorów XXI Rzeszowskich Juwenaliów. Ex aequo razem z olsztyńską Kortowiadą obu imprezom przyznano tytuł najlepszych juwenaliów w Polsce.

Konkurs organizował Parlament Studentów RP, który wyłaniał laureatów nagród ProJuvenes 2014 w siedmiu kategoriach: dziennikarz, juwenalia, kultura studencka, media studenckie, naukowy projekt roku, NGO i studencki projekt roku.

W kategorii „juwenalia” wśród nominowanych znalazły się XXI Rzeszowskie Juwenalia. O miano najlepszych juwenaliów w Polsce walczyło sześć imprez studenckich. Oprócz Rzeszowskich Juwenaliów także, juwenalia Politechniki Warszawskiej 2014, juwenalia w Szczecinie, jUWenalia Uniwersytetu Warszawskiego, olsztyńska Kortowiada i Kozienalia, czyli Lubelskie Dni Kultury Studenckiej.

Organizatorzy XXI Rzeszowskich Juwenaliów apelowali do internautów o wsparcie. Przez długi czas na prowadzeniu była Kortowiada. M.in. po naszej publikacji, w której zachęcaliśmy do głosowania na Rzeszowskie Juwenalia, internauci stanęli na wysokości zadania i liczba głosów na naszą imprezę lawino rosło. Doszło nawet do tego, że padła aplikacja do głosowania.

Głosowanie trwało do 5 listopada. Wyniki ogłoszono w piątek (7 listopada) podczas gali w warszawskim teatrze Palladium. Organizatorzy przyznali, że kategorii „juwenalia” towarzyszyły największe emocje. Zwyciężyły dwie imprezy: Kortowiada oraz Rzeszowskie Juwenalia.

– Oba wydarzenia przyciągnęły zawrotną liczbę głosujących, którzy docenili ciężką pracę włożoną w organizowanie tych świąt studenckich – poinformował Parlament Studentów RP.

Na Rzeszowskie Juwenalia oddano około 23 tys. głosów!

„Dziękujemy za Wasze ogromne wsparcie! To tylko dzięki Waszym głosom udało nam się osiągnąć taki sukces! Walka była zacięta do ostatnich chwil, dlatego kapituła zdecydowała o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród. Gratulacje dla ekipy z Olsztyna. Dzięki tak wspaniałym konkurentom udało nam się wypromować to, co najważniejsze – ogromne studenckie projekt” – napisali na Facebooku organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama