Reklama

Ponad 400 zawodników wzięło udział w XXV Nocnym Biegu „Solidarności” w Rzeszowie. W biegu na 5 km zwyciężył Jacek Żądło z Mielca.

[Not a valid template]

 

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 20:00 na Rynku. Trasa 5-kilometrowego biegu w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN prowadziła ulice: Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza, bulwary wzdłuż Wisłoka. Meta była na Rynku.

Wśród mężczyzn, jako pierwszy, linię mety przekroczył Jacek Żądło z Lekkoatletycznego Kluby Sportowego z Mielca, którzy na pokonanie trasy potrzebował zaledwie kilkunastu minut.

– Trasa była całkiem w porządku. Minusem było jednak jej zabezpieczenie, przeszkadzali nam rowerzyści i piesi. Bieg się jednak udał i wygrana jest na koncie – powiedział tuż po zakończeniu rywalizacji Jacek Żądło.

Najszybszą kobietą na 5 km była Dorota Kuchta. Przed głównym biegiem odbyła się rywalizacja wśród niepełnosprawnych i młodzieży (po 2 km). Wśród niepełnosprawnych zwyciężył Grzegorz Sujdak z Dębicy.

– Na starcie i w biegu myśli się: „Nigdy więcej”, a na mecie: „Kiedy kolejny raz” – powiedziała jedna z uczestniczek XXV Nocnego Biegu „Solidarności” w Rzeszowie.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary. Pamiątkowe medale czekały na wszystkich uczestników biegu. Podczas imprezy na Rynku wystąpił rzeszowski zespół Guitar Force.

BL

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.