Zdjęcie: materiały prasowe

W najbliższą środę (27 marca) w kinie Helios w Galerii Rzeszów możecie zobaczyć niezwykły dokument „Z góry lepiej” widać” poświęcony Wandzie Rutkiewicz. Mamy dla Was trzy pojedyncze zaproszenia.

„Z góry widać lepiej” to opowieść o kobiecie niezwykłej, ale i niejednoznacznej, ważnej dla Polski i światowego himalaizmu. Urodzona 4 lutego 1943 w Płungianach Wanda Rutkiewicz, zaginęła 13 maja 1992 na stokach Kanczendzongi w Himalajach. 

Rutkiewicz, polska alpinistka, z zawodu elektronik, jedna z najwybitniejszych światowych himalaistek. jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na Mount Evereście, najwyższym szczycie Ziemi.

23 czerwca 1986 Wanda Rutkiewicz stanęła na szczycie K2 jako pierwsza kobieta.

W dokumencie „Z góry lepiej widać” o Rutkiewicz opowiadają przyjaciele, rodzina, ci, którzy się z nią wspinali i jeździli w wyścigach samochodowych. Opowiada o sobie także ona sama, usłyszycie jej głos utrwalony w felietonach emitowanych w „Lecie z Radiem”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W filmie zobaczycie też wiele niepublikowanych dotąd zdjęć archiwalnych. W 2023 roku obraz otrzymał Nagrodę Publiczności na 28. Festiwalu Górskim im. A. Zawady.

„Z góry lepiej widać” będziecie mogli zobaczyć w środę (27 marca), w ramach projektu Helios Sport, w kinie Helios tylko w Galerii Rzeszów, o godz. 18:30. Bilety do kupienia na stronie: helios.pl.

Mieliśmy dla Was trzy pojedyncze zaproszenia na pokaz filmu. Aby je otrzymać, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: kto jest reżyserem „Z góry lepiej widać”. Na odpowiedzi czekaliśmy do 25 marca, do 20:00.

Prawidłowa odpowiedź to: Bartosz Kowalki. Pojedyncze wejściówki: Beata Malec, Małgorzata Połomska i Krzysztof Michnal. Gratulujemy! 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama