Zdjęcie: Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Salutem wodnym na lotnisku w Jasionce został przywitany pierwszy samolot z Alicante. Rejsy do hiszpańskiego miasta są dwa razy w tygodniu. 

Samolot z Alicante wylądował w Jasionce w środę rano (3 kwietnia). To nowość w ofercie irlandzkiego Ryanaira z podrzeszowskiego lotniska. Pierwszy przylot został przywitany salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

– Obłożenie pierwszych rejsów pokazuje, że może to być hit tegorocznego lata – twierdzi Waldemar Mazgaj z Portu Lotniczego w Jasionce. 

Loty do Alicante są w środy i soboty. Z Alicante wylot zaplanowano na godz. 6:00 rano, przylot do Jasionki o 9:20. Wylot z Jasionki przewidziano o 9:45, a przylot do Alicante o 13:10. Lot trwa 3 godziny i 20 minut. 

Alicante znajduje się w południowo-wschodniej części Hiszpanii, we Wspólnocie Walenckiej nad Morzem Śródziemnym, na wybrzeżu Costa Blanca. – Do Hiszpanii przymierzaliśmy się już od kilku lat. W końcu dopięliśmy swego – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu.

Od 26 czerwca z biurem podróży TUI będzie się można udać na Majorkę.

Ryanair w letnim rozkładzie z Jasionki na 2024 rok ma osiem tras. Oprócz Alicante, Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn (Stansted i Luton), Manchester, East Midlands i Bristol (Wielka Brytania). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Będzie rekordowe lato?

Sezon letni w lotniczych przewozach pasażerskich 2024 roku rozpoczął się w niedzielę wielkanocną. Ruch czarterowy zacznie się za kilka tygodni. Lotnisko w szczycie sezonu obsłuży 13 tras regularnych i 15 czarterowych – tygodniowo będzie ok. 120 rejsów.

Znów zanosi się na rekordowe lato w Jasionce, bo tygodniowo obsłuży ponad 40 rejsów. Biura podróży oferują trasy do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości – Izmir i Majorkę, czy powracającą po kilku latach Enfidhę.

Niektóre kierunku są tak oblegane, że touroperatorzy zwiększają liczbę rejsów z Jasionki. Dla przykładu, do Heraklionu – pięć zamiast dwóch-trzech, a do Burgas i Tirany – trzy a nie jeden rejs.

Spory wybór będą mieć też osoby, które nie korzystają z biur podróży. Lufthansa od 31 marca dodała drugi samolot dziennie do Monachium. LOT wraca z rejsami do Nowego Jork i do Gdańska (od czerwca do września), a do Warszawy Embraery latają 33 razy w tygodniu.

Ryanair dołożył od kwietnia trasy do Alicante oraz Zadaru. Do Chorwacji tym razem latał będzie już od początku kwietnia, a nie jak rok temu – od czerwca. Wizz Air w dalszym ciągu proponował będzie dwa rejsy tygodniowo do Rzymu: w poniedziałki i czwartki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama