Zdjęcie: Krystian Dobrzański / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Po raz pierwszy w historii poleciał we wtorek czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru. Rejsy do Turcji będą raz w tygodniu – we wtorki.

Pobyt w Izmirze organizuje pasażerom biuro podróży Coral Travel. Turcja od lat jest najchętniej wybieranym kierunkiem z podrzeszowskiego lotniska.

– W szczycie tego sezonu obsługiwać będziemy 17 samolotów do Antalii, a oprócz tego połączenia do Bodrum i Izmiru, który jest naszą tegoroczną nowością – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Pierwszy samolot linii Enter Air z Izmiru przywitał we wtorek (28 maja) na podrzeszowskim lotnisku tradycyjny salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Izmir to trzecie co do wielkości miasto w Turcji, choć położone jest na Riwierze Egejskiej w Azji, to uznawane jest za najbardziej europejską i postępową metropolię w całej Turcji, we frapujący sposób balansuje między nowoczesnością a światem tradycyjnych wartości.

Izmir jest drugim tegorocznym debiutem z Jasionki, po Alicante, a w drugiej połowie czerwca ruszają połączenia do Majorki. 

W tym sezonie z lotniska w Jasionce można polecieć w sumie w 28 kierunkach do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i nad polskie morze.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama