Z Rzeszowa wyruszyła 46. pielgrzymka na Jasną Górę. 10 dni w drodze [FOTO]

Ponad 1500 osób wyruszyło w piątek rano (4 sierpnia) z Rzeszowa na Jasną Górę. Pątnicy do pokonania mają około 300 km.

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Piesza Pielgrzymka odbywa się po raz 46. Hasłem tegorocznej wędrówki do Częstochowy jest „Matko Kościoła, prowadź!”. W piątek rano na placu Farnym odbyła się msza święta, której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba, pobłogosławił pielgrzymów. 

– Pielgrzymka jest czasem wypraszania, przepraszania i wynagradzania – mówił podczas nabożeństwa bp Jan Wątroba. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

 

W 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce bierze udział ponad 1500 osób. – Pątnicy są w wieku zróżnicowanym. Jest wiele rodzin z dziećmi. Sporo osób wybrało się pierwszy raz na pielgrzymi szlak – mówi ks. dr Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki. 

Pielgrzymce będzie towarzyszył bp Edward Białogołowski, na trasie są spodziewane wizyty: bp. Kazimierza Górnego, abp. Adama Szala, bp. Jana Piotrowskiego, bp. Andrzeja Jeża. W piątek rano do granic Rzeszowa z pątnikami szły władze województwa i miasta. 

Pątnicy będą szli 10 dni, do pokonania mają około 300 km, każdego dnia – ok. 30 km. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia. Najliczniejsze pielgrzymki były w latach, kiedy Polskę odwiedzał Jan Paweł II. Na szlak pielgrzymki wyruszało nawet klika tysięcy osób.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama