Trwają prace wykończeniowe na budowie nowej placówki szkolnej na osiedlu Bł. Karoliny w Rzeszowie. 1 września rozpocznie w niej naukę 700 uczniów.

Obecnie to jedno z największych osiedli w Rzeszowie. Wcześniej powstało na nim przedszkole i żłobek. Tworzona tam podstawówka i gimnazjum dopełnią kompleks edukacyjny.

Nowy obiekt to blisko 9 tys. m kw. Znajdzie się w nim 36 klasopracowni, sala gimnastyczna i aula. W jego skład wejdą także dwa boiska wielofunkcyjne i jedno do koszykówki oraz plac zabaw.

1 września zaczną one służyć 700 uczniom. Większość z nich, bo aż 450 będzie uczyło się w szkole podstawowej, 250 – w gimnazjum. Kadra pedagogiczna składać się będzie z nauczycieli przeniesionych z innych rzeszowskich szkół. Jedynie pracownicy administracyjni będą zupełnie nowi.

– Wyłoniliśmy ich w drodze rekrutacji – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z zewnątrz budynek prezentuje się okazale i wręcz zachęca do odwiedzin. Elewacja podstawówki pomalowana jest na kolor niebieski, a gimnazjum na czerwony. Część wspólna jest popielata.

W najbliższych planach jest połączenie nowej placówki z istniejącym już tam żłobkiem i przedszkolem chodnikami, by ułatwić rodzicom i uczniom przemieszczanie się między budynkami.

Budowa szkoły trwała około dwóch lat. Kosztowała 33 mln zł.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama