Nowe technologie wsparciem inteligentnych specjalizacji to temat nadchodzącego Kongresu Profesjonalistów IT w Rzeszowie. Wydarzenie łączy sprawdzonych dostawców technologii informatycznych z przedstawicielami biznesu: kadrą zarządzającą i osobami decyzyjnymi w kwestiach IT.

Kongres Profesjonalistów IT  to ogólnopolskie spotkanie przeznaczone dla przedsiębiorców różnych branż. Osób zarządzających – prezesów firm czy dyrektorów działów IT – którzy chcą być na bieżąco z systemami informatycznymi i wykorzystywać nowoczesne technologie z korzyścią dla swoich biznesów.

Konferencję zaplanowaną na 22 października w Hotelu Rzeszów organizuje Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Kongres Profesjonalistów IT z założenia jest wydarzeniem, które ma podnosić wiedzę i świadomość osób odpowiedzialnych za IT w firmach, instytucjach czy jednostkach samorządu terytorialnego – mówi Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, zarządzającego klastrem.

Wśród prelegentów Kongresu, jak co roku, są praktycy branży teleinformatycznej i osoby zawodowo zajmujące się nowymi technologiami. Tym razem wystąpi m. in. Norbert Pisz, prezes firmy Risenbit, twórca Face Controllera, oprogramowania opartego na sensorze Kinect, pozwalającego sterować komputerem za jedynie za pomocą mimiki twarzy. Opowie o innowacyjnych zastosowaniach sensora.

Prawnicy Małgorzata Woźniak i Michał Kibli będą mówić na temat adekwatności prawa autorskiego do zmieniającego się dynamicznie świata nowych technologii. Dariusz Nowak z Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych opowie o zastosowaniach systemów informatycznych w swojej branży.

Gdzie produkuje się chmury? Tego dowiemy się od Michała Nowakowskiego i Wacława Groszewskiego z 3S Data Center, którzy przybliżą uczestnikom modele IaaS i PaaS w nowoczesnym centrum danych.

Podczas Kongresu odbędą się trzy równoległe sesje tematyczne:

  1. Nowoczesne technologie medyczne
  2. ICT dla innowacyjnych społeczności/ e-usług
  3. Inteligentne systemy zarządzania

Pierwszy blok tematyczny dotyczy nowoczesnych technologii w medycynie. Piotr Skup ze spółki Medim opowie o nowoczesnych technologiach w szpitalach. Marcin Mularz z BMM wyjaśni, jak elektroniczna kategoryzacja pacjentów pomaga w pracy personelu pielęgniarskiego. Janusz Jasłowski z Asseco Poland opowie jak wynieść e-zdrowie na wyższy poziom poprzez Regionalne Systemy Informacji Medycznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drugi blok tematyczny poświęcony jest zastosowaniu ITC dla innowacyjnych społeczności i e-usług. Tam właśnie Mateusz Mytych z  Zeto Rzeszów opowie o zastosowaniu inteligentnych narzędzi ICT w zarządzaniu klientami. A Maciej Trojniar, współwłaściciel Spotlike przybliży uczestnikom zastosowanie Wi-Fi jako narzędzia marketingu i analizy. Wojciech Szymański z Ideo zdradzi z kolei, o czym tak naprawdę mówią nam wskaźniki Google Analytics, a od Wita Więcha z Order of Code dowiemy się, czego każda firma może nauczyć się od udanego start-up’u.

W trzecim bloku tematycznym, poświęconym inteligentnym systemom zarządzania Robert Sitarz, specjalista ds. badań i rozwoju w firmie TOP zasygnalizuje uczestnikom jak wykorzystywać matematykę w służbie biznesu. Case study z Zakładów Magnezytowych „Ropczyce“ przybliży dyrektor kontrolingu w tej firmie, Janusz Lipski, wypowiadając się na temat Business System Intelligence.

Przedstawiciele firmy itWorks – Michał Szawuła, menedżer ds. rozwoju oraz Krzysztof Załęski, kierownik działu rozwoju oprogramowania podzielą się doświadczeniami na temat tego, jak zmieniają się wymagania biznesu – na przykładzie z życia Atmosfery, polskiego ITSM. Paweł Potasiński z Microsoftu przybliży uczestnikom technologie tej firmy pozwalające na zarządzanie informacją.

Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o., ekspert z zakresu public relations zaprezentuje uczestnikom działanie wirtualnego biura prasowego Newslink, inteligentnego narzędzia w systemie komunikacji firmy z mediami.

TUTAJ znajdziecie szczegółowy program Kongresu.

Na konferencję można rejestrować się pod adresem: www.kongresprofesjonalistowit.pl. Dotychczasowe edycje Kongresu cieszyły się dużym zainteresowaniem środowiska branżowego. Zeszłoroczna – zgromadziła blisko 200 uczestników.

Kongresowi patronuje Rzeszów News.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama