Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie rusza z przedsięwzięciem edukacyjnym podhasłem: „Za to mnie nie wsadzą”. To projekt multimedialny obejmujący 6 kilkunastominutowych reportaży z udziałem osadzonych, ekspertów, prawników, sędziów i pracowników służby więziennej.

Audycje przedstawiają wybrane przykłady łamania prawa kończące się karą pozbawienia wolności. Przykłady odnoszą się do spraw w powszechnym odbiorze nie kojarzących się z karą więzienia. Mają uzmysłowić odbiorcom, że pozornie nieszkodliwe społecznie wykroczenia czy przestępstwa mogą zakończyć się za kratkami.

Reportaże poprzedzone tematycznymi rozmowami na żywo, także z udziałem słuchaczy, emitowane będą na antenie Polskiego Radia Rzeszów w każdy czwartek do 3 kwietnia w programie publicystycznym „Między nami” w godz. 11.10-12.00.

Tematykę poszczególnych audycji można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie: www.zatomnieniewsadza.pl

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Strona jest multimedialnym rozwinięciem działań antenowych – znajdą się na niej wypowiedzi ekspertów oraz materiały graficzne. Stopniowo na stronie przedstawiane będą audycje, które można bezpłatnie pobrać i wykorzystać w dowolnym medium radiowym czy internetowym z zachowaniem praw autorskich.

Autorem audycji jest Red. Wojciech Wójcik, a właścicielem praw jest Polskie Radio Rzeszów. Organizatorzy projektu liczą na szerokie zainteresowanie wszystkich stacji radiowych, także nadających w języku polskim za granicą.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Minister Sprawiedliwości i dyrektor generalny Służby Więziennej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama