Reklama

Kolejna firma wprowadziła możliwość płacenia za parkowanie w Rzeszowie przez telefon komórkowy. Wystarczy w telefonie zainstalować aplikację mPay.

[Not a valid template]

 

1 kwietnia taką usługę wprowadziła firma SkyCash. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Od poniedziałku (11 kwietna) podobne rozwiązanie kierowcom oferuje mPay. Rzeszów jest trzecim podkarpackim miastem z systemem parkowania mPay. Aplikacja od siedmiu lat działa w Krośnie, a na początku listopada ub. r. została uruchomiona w Jaśle.

Do opłacenia postoju w strefach płatnego parkowania w Rzeszowie wystarczy telefon komórkowy. Mieszkańcy Rzeszowa oraz zmotoryzowani goście odwiedzający stolicę Podkarpacia mogą łatwo, szybko i bezpiecznie uregulować należności, a urzędnicy miejscy zyskają lepszą kontrolę nad strefami parkingowymi.

Przygotowanie telefonu do korzystania z m-płatności zajmuje zaledwie kilka minut i jest bardzo łatwe. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację mPay, zasilić wirtualną portmonetkę lub podpiąć kartę płatniczą, oznaczyć samochód specjalną naklejką lub odręcznie przygotowaną kartką z informacją, że za parkowanie płacimy mobilnie.

Aplikacja mPay dostępna jest dla wszystkich najpopularniejszych platform: Android, iOS oraz Windows.

Dzięki rozwiązaniu mPay nie trzeba z góry określać czasu postoju. Wystarczy, skorzystać z opcji Start/Stop. Po zaparkowaniu pojazdu uruchamiamy naliczanie opłat, a następnie wyłączamy je przed odjechaniem z miejsca postojowego. Dzięki temu, ponosimy opłatę wyłącznie za tyle czasu, ile faktycznie trwał postój.

Kierowcy oszczędzą zatem pieniądze, które dotychczas zdarzało im się płacić „na zapas” i nie będą musieli ryzykować mandatem, w sytuacji, gdy postój potrwa dłużej niż założyli.

– Płacenie za postój telefonem komórkowym staje się standardem w każdym nowoczesnym mieście, a do takich bez wątpienia należy stolica Podkarpacia. Jestem przekonany, że w nasi przyszli użytkownicy szybko docenią wygodę, jaką zapewni im to rozwiązanie – mówi Maciej Orzechowski, prezes mPay.

Aplikację można pobrać wchodząc na stronę app.mpay.pl

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie działa od 4 stycznia br. Jest podzielona na dwie podstrefy: niebieską (ścisłe centrum miasta) i pomarańczową. W niebieskiej kierowcy za godzinę parkowania płacą 2 zł, za drugą – 2,4 zł, za trzecią – 2,8 zł, za czwartą – 2 zł. Każda kolejna również 2 zł. Godzina parkowania w podstrefie pomarańczowej wynosi 1,5 zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Ratusz z naczelnym wizjonerem stolicy imitacji spalinowym carem Tadeuszem okrada mieszkańców.
    Pobieranie opłat przez miasto za parkowanie w strefie jest bezprawne gdyż strefa płatnego parkowania nie spełnia wymogów ustawy o drogach publicznych art. 13b oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, pkt 5.2.50

  2. Jak zwykle nie mogli zrobic tego jak nalezy poniewaz aplikacji nie da sie zainstalowac na telefonach w zagranicznych sieciach. Oczywiscie problem wydaje sie marginalny jednak przez glupote wlasciciela aplikacji, ktory zaznaczyl dostepnosc jedynie na terenie Polski, stad kazdy obcokrajowiec lub Polak mieszkajacy na stale za granica moze zapomniec o skorzystaniu z tej uslugi. A podobno Rzeszow ma przyjmowac jakas liczbe obcokrajowacow w zwiazku z dniami mlodziezy.

Comments are closed.