Kolejna firma wprowadziła możliwość płacenia za parkowanie w Rzeszowie przez telefon komórkowy. Wystarczy w telefonie zainstalować aplikację mPay.

[Not a valid template]

 

1 kwietnia taką usługę wprowadziła firma SkyCash. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Od poniedziałku (11 kwietna) podobne rozwiązanie kierowcom oferuje mPay. Rzeszów jest trzecim podkarpackim miastem z systemem parkowania mPay. Aplikacja od siedmiu lat działa w Krośnie, a na początku listopada ub. r. została uruchomiona w Jaśle.

Do opłacenia postoju w strefach płatnego parkowania w Rzeszowie wystarczy telefon komórkowy. Mieszkańcy Rzeszowa oraz zmotoryzowani goście odwiedzający stolicę Podkarpacia mogą łatwo, szybko i bezpiecznie uregulować należności, a urzędnicy miejscy zyskają lepszą kontrolę nad strefami parkingowymi.

Przygotowanie telefonu do korzystania z m-płatności zajmuje zaledwie kilka minut i jest bardzo łatwe. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację mPay, zasilić wirtualną portmonetkę lub podpiąć kartę płatniczą, oznaczyć samochód specjalną naklejką lub odręcznie przygotowaną kartką z informacją, że za parkowanie płacimy mobilnie.

Aplikacja mPay dostępna jest dla wszystkich najpopularniejszych platform: Android, iOS oraz Windows.

Dzięki rozwiązaniu mPay nie trzeba z góry określać czasu postoju. Wystarczy, skorzystać z opcji Start/Stop. Po zaparkowaniu pojazdu uruchamiamy naliczanie opłat, a następnie wyłączamy je przed odjechaniem z miejsca postojowego. Dzięki temu, ponosimy opłatę wyłącznie za tyle czasu, ile faktycznie trwał postój.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kierowcy oszczędzą zatem pieniądze, które dotychczas zdarzało im się płacić „na zapas” i nie będą musieli ryzykować mandatem, w sytuacji, gdy postój potrwa dłużej niż założyli.

– Płacenie za postój telefonem komórkowym staje się standardem w każdym nowoczesnym mieście, a do takich bez wątpienia należy stolica Podkarpacia. Jestem przekonany, że w nasi przyszli użytkownicy szybko docenią wygodę, jaką zapewni im to rozwiązanie – mówi Maciej Orzechowski, prezes mPay.

Aplikację można pobrać wchodząc na stronę app.mpay.pl

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie działa od 4 stycznia br. Jest podzielona na dwie podstrefy: niebieską (ścisłe centrum miasta) i pomarańczową. W niebieskiej kierowcy za godzinę parkowania płacą 2 zł, za drugą – 2,4 zł, za trzecią – 2,8 zł, za czwartą – 2 zł. Każda kolejna również 2 zł. Godzina parkowania w podstrefie pomarańczowej wynosi 1,5 zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama