Za ponad 250 tys. zł nowy plac zabaw przy szkole w centrum Rzeszowa [FOTO]

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie gotowy jest już nowy plac zabaw. Będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także pozostałym dzieciom z okolicy.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Za modernizację placu placu zabaw przy SP nr 1 przy ulicy Bernardyńskiej miasto zapłaciło ponad 253 tys. zł. Mieszkańcy wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie otrzymało 758 głosów.

W trakcie modernizacji placu zabaw, wyremontowano jego podłoże, wymieniono  nawierzchnię, konserwacji poddano istniejące zabawki i dołożono nowe urządzenia.

– Radość dzieci to najlepszy dowód na to, jak bardzo tego typu miejsca są w mieście potrzebne – mówił w piątek na otwarciu placu zabaw Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Zapowiedział, że miasto w dalszym ciągu będzie inwestować w miejsca do rekreacji.

Plac zabaw przy szkole jest niezbędny, ponieważ to tutaj dzieci spędzają wolny czas i odpoczywają w czasie przerw. – Plac służy także naszym przedszkolakom, których mamy 40 oraz dzieciom z osiedla Śródmieście – mówi Małgorzata Drozd-Ulijasz, dyrektor SP 1.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama