Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jesteście fanami gier planszowych? Jeśli tak, to Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje konkurs idealny dla Was. Do wygrania nagrody pieniężne.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

WiMBP zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Zaadaptuj książkę”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu “Książka w roli głównej”, który jest dofinansowany z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Celem konkursu „Zaadaptuj książkę” jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności artystycznej.

Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie zasad gry planszowej, której fabuła opiera się na bajkach i książkach dla dzieci oraz zaprojektowanie i wykonanie planszy, czy innych elementów potrzebnych do gry. Gra powinna być przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia.

Jury będzie oceniało prace pod względem m.in. nawiązania do tematu konkursu, oryginalności, kreatywności czy estetyki wykonania. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe: 2000 zł za zajęcie I miejsca, 1500 zł za II miejsce oraz 1000 zł – III miejsce. Oprócz tego, jury konkursu wręczy trzy wyróżnienia i nagrody po 500 zł.

Prace należy dostarczyć osobiście lub listownie do 2 listopada na adres WiMBP, ulica Sokoła 13, 35-010 Rzeszów, wraz z formularzem zgłoszeniowym, który jest dostępny na stronie WiMBP: wimbp.rzeszow.pl. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ. Kartę zgłoszeniową możecie znaleźć także TUTAJ (dla osób niepełnoletnich) i TUTAJ (dla pełnoletnich).

Należy również pamiętać o wypełnieniu oświadczenia o przeniesieniu praw autorskich. Dla osób niepełnoletnich – TUTAJ, pełnoletnich – TUTAJ.  

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: