Zdjęcie: Pixabay

Jesteście fanami gier planszowych? Jeśli tak, to Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje konkurs idealny dla Was. Do wygrania nagrody pieniężne.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

WiMBP zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Zaadaptuj książkę”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Książka w roli głównej”, który jest dofinansowany z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Celem konkursu „Zaadaptuj książkę” jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności artystycznej.

Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie zasad gry planszowej, której fabuła opiera się na bajkach i książkach dla dzieci oraz zaprojektowanie i wykonanie planszy, czy innych elementów potrzebnych do gry. Gra powinna być przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jury będzie oceniało prace pod względem m.in. nawiązania do tematu konkursu, oryginalności, kreatywności czy estetyki wykonania. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe: 2000 zł za zajęcie I miejsca, 1500 zł za II miejsce oraz 1000 zł – III miejsce. Oprócz tego, jury konkursu wręczy trzy wyróżnienia i nagrody po 500 zł.

Prace należy dostarczyć osobiście lub listownie do 2 listopada na adres WiMBP, ulica Sokoła 13, 35-010 Rzeszów, wraz z formularzem zgłoszeniowym, który jest dostępny na stronie WiMBP: wimbp.rzeszow.pl. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ. Kartę zgłoszeniową możecie znaleźć także TUTAJ (dla osób niepełnoletnich) i TUTAJ (dla pełnoletnich).

Należy również pamiętać o wypełnieniu oświadczenia o przeniesieniu praw autorskich. Dla osób niepełnoletnich – TUTAJ, pełnoletnich – TUTAJ.  

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama