Zdjęcie: Policja.pl

Kara dożywotniego więzienia grozi 22-letniemu Kamilowi D., który w Dębicy zaatakował maczetą 39-letniego mieszkańca powiatu dębickiego. 

Śledztwo przeciwko Kamilowi D. nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Dębicy. 22-letniemu dębiczaninowi postawiła zarzut usiłowania zabójstwa 39-letniego mężczyzny. 

Zarzuty mają związek ze zdarzeniem, do którego doszło 25 maja br. w Dębicy Przed godz. 20:00 dyżurny dębickiej policji został powiadomiony, że w okolicy bloku przy ul. Mościckiego mężczyzna został zraniony maczetą.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że pokrzywdzony 39-latek wyszedł przed blok, gdy wcześniej zobaczył w oknach swojego mieszkania rozbite szyby. Przed blokiem stał późniejszy sprawca, który wyciągnął z etui maczetę i zadał 39-latkowi cios w kierunku głowy. Mężczyzna został zraniony w okolicach lewego obojczyka. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po zdarzeniu sprawca uciekł do jednego z mieszkań bloku i przez okno groził poszkodowanemu, że mu jeszcze obetnie głowę. Napastnikiem okazał się 22-letni Kami D., który przed przyjazdem funkcjonariuszy zdążył uciec. Zatrzymano go dwa dni później, 27 maja. Maczety, którą Kamil D. zranił 39-latka, nie udało się na razie odnaleźć. 

Na wniosek prokuratury 22-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. – Kamilowi D. za popełnienie zbrodni usiłowania zabójstwa człowieka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności – poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama