Reklama

Policjanci zatrzymali chuliganów, którzy pobili i znieważyli obywatela Ukrainy. Jeszcze dziś odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

63-letni obywatel Ukrainy przekraczał swoim samochodem przejście graniczne w Budomierzu. Potem, jadąc przez Lubaczów, postanowił zrobić zakupy. Kiedy wychodził z auta, został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn. Jeden z napastników uderzył go w brzuch, wulgarnie komentował jego przynależność narodową. Drugi z kolei groził mu śmiercią.

Ukrainiec wezwał policję. Chwilę później policjanci zatrzymali obu agresorów, którzy próbowali uciekać. Obaj byli pijani, trafili do policyjnego aresztu. Jeden ma 21 lat, drugi 22 lata. Mieszkają w Lubaczowie. Policjanci z Lubaczowa w przyspieszonym trybie prowadzą postępowanie, którego przedmiotem jest znieważenie człowieka z powodu jego przynależności narodowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. takich ludzi powinno się z miejsca zamykać w odp. zakładach na pewien czas i odbierać im na minimum kilkanaście lat prawa obywatelskie!

Comments are closed.