Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News

Po wtorkowej tragedii na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie, 37-letni Artur R., podejrzewany o zabójstwo 39-letniej psycholożki, otrzymał status więźnia niebezpiecznego.

O nadaniu Arturowi S. takiego statusu w środę poinformował nas Centralny Zarząd Służby Więziennej. Formalnie jest to kategoria osadzonych „stwarzających poważne zagrożenie społeczne albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu”, potocznie zwaną kategorią tzw. niebezpiecznych.

„Enkę” Arturowi R. nadano w związku zabójstwem 39-letniej psycholożki Zakładu Karnego w Rzeszowie, do którego doszło we wtorek – potwierdził Centralny Zarząd SW. Nie odpowiedział nam jednak na pytanie, dlaczego Artur R. takiego statusu nie miał przed tragedią. Mężczyzna siedział w areszcie za brutalne zgwałcenie czterech kobiet.

Śledztwo w sprawie wtorkowej tragedii przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, nadzoruje je Prokuratura Krajowa. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał specjalną komisję do zbadania okoliczności zabójstwa psycholożki. Por. Bogumiła Bieniek-Pasierb zginęła od – jak twierdzi radio RMF FM – siedmiu ciosów nożyczkami w okolice szyi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do zdarzenia doszło podczas rutynowej konsultacji psychologicznej. W pokoju nie było więcej osób. Na potrzeby śledztwa zabezpieczono monitoring. W czwartek (24 lutego) ma być przeprowadzona sekcja zwłok tragicznie zmarłej psycholożki. Wciąż nie wiadomo, czy jeszcze w środę Artur R. usłyszy zarzut zabójstwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama