Zdjęcie: Policja.pl

Tragiczny finał libacji alkoholowej w Łączkach Jagiellońskich pod Krosnem. Nie żyje 40-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali trzy osoby. 

Do dramatu doszło w sobotni wieczór, 16 marca, w jednym z domów na terenie gminy Wojaszówka.

– Około godz. 21:00 otrzymaliśmy informacje, że w Łączkach Jagiellońskich prawdopodobnie doszło do zabójstwa – mówi podkom. Paweł Buczyński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. 

Policjanci, po dotarciu na miejsce zdarzenia, w domu znaleźli zwłoki 40-letniego mężczyzny. – Wiele wskazuje na to, że był on uczestnikiem libacji alkoholowej – dodaje Buczyński. 

W domu funkcjonariusze zatrzymali jednego z uczestników libacji: 68-letniego mężczyznę. Dwaj pozostali w wieku 59 i 76 lat uciekli przed przyjazdem policjantów. Obaj zostali zatrzymani niedługo później. 

– Wszyscy zatrzymani trzej mężczyźni mogą mieć związek ze śmiercią 40-latka. Wszyscy byli pijani. Trzeźwieją w policyjnym areszcie – wyjaśnia nam Paweł Buczyński. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policyjne czynności w domu, w którym znaleziono zwłoki 40-latka, były prowadzone pod nadzorem prokuratora Tomasza Lorenca z Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Lorenc mówi nam, że do zabójstwa jest typowany jeden z zatrzymanych mężczyzn. 

– Tłem zabójstwa była prawdopodobnie kłótnia o to, kto może przebywać w domu. Nie wiemy jeszcze, czy ofiara była uczestnikiem libacji. Wiemy, że mężczyzna na co dzień w tym domu nie mieszkał – powiedział nam w niedzielę Tomasz Lorenc. 

Nie chce ujawniać, czy znaleziono narzędzie zbrodni. Wiadomo, że zarówno ofiara, jak i zatrzymani trzej mężczyźni pochodzą z Łączek Jagiellońskich. Ciało 40-latka zabezpieczono do badań sekcyjnych. Zabezpieczanie śladów w domu zakończyło się po 2:00 w nocy. 

– W poniedziałek rozpoczniemy pierwsze czynności z udziałem zatrzymanych osób – zapowiada Sławomir Merkwa, szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama