Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Kara dożywotniego więzienia grozi 33-letniemu Jakubowi S., mieszkańcowi Dębicy, który jest podejrzany o zabójstwo 32-letniego mężczyzny. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dębicy, która Jakubowi S. przedstawiła zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym 32-letniego mieszkańca powiatu dębickiego. 32-latek zginął od ciosu prawdopodobnie nożem zadanego w okolice brzucha.  

Do tragedii doszło wieczorem 13 marca br. w Dębicy. Jakub S. i kilka innych osób, w tym ofiara, pili alkohol na osiedlu przy ul. Konarskiego. Pomiędzy Jakubem S. a ofiarą doszło do słownej kłótni. S. zadał 32-latkowi ostrym narzędziem cios w brzuch.

Dębicka policja o zdarzeniu została poinformowana tuż przed godz. 23:00. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, załoga karetki pogotowia udzielała pomocy 32-latkowi. Na miejscu była także żona pokrzywdzonego.

– Oświadczyła, iż jej mąż około godz. 22:00 wyszedł z mieszkania, aby zapalić papierosa, a około godz. 22:40 usłyszała sygnał dzwoniącego domofonu. Gdy podniosła słuchawkę usłyszała męża wzywającego pomocy – relacjonuje Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Kobieta wybiegła przed blok, gdzie zobaczyła męża leżącego na ziemi i trzymającego się za prawy bok. Żona 32-latka wezwała pogotowie i do czasu przyjazdu karetki sama mężowi udzielała pierwszej pomocy. 

Poszkodowany trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować, mężczyzna zmarł dwa dni później (15 marca). 

Jakub S. został zatrzymany przez policjantów dzień po zdarzeniu. Usłyszał zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania oświadczył, że niewiele rozumie i odmówił składania wyjaśnień. Oświadczył jedynie, że leczy się psychiatrycznie i przyjmuje stosowne leki.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Dębicy aresztował Jakuba S. na trzy miesiące. Grozi mu kara od 8 lat więzienia do dożywotniego pozbawienia wolności. Z relacji świadków wynika, że podejrzany wcześniej odgrażał się, że jeżeli ktoś go zdenerwuje, to wbije mu „kosę”.

– Miał też bez powodu wybuchać gniewem, krzyczeć, zachowywać się w sposób niezrównoważony. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich – dodaje prokurator Artur Grabowski.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: