Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali 19-letniego Norberta Z., który jest podejrzany o zabójstwo swojej 18-letniej dziewczyny. Oboje wynajmowali mieszkanie w Rzeszowie.

Do zabójstwa doszło w czwartek (20 maja) w jednym z mieszkań przy ulicy Kwiatkowskiego, ale sprawa wyszła na jaw w sobotę. Ok. 12:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzymał informację, że w mieszkaniu znaleziono ciało młodej kobiety. 

– Ciało znalazł właściciel mieszkania, które wynajmowała 18-letnia mieszkanka województwa śląskiego – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 18-letniej Natalii J. Z ustaleń policjantów wynika, że chwilę przed ujawnieniem zwłok młodej kobiety w mieszkaniu jego właściciel spotkał się w Galerii Rzeszów z 19-letniem Norbertem Z., chłopakiem Natalii J. 

– Oboje wynajmowali mieszkanie od kwietnia br. 19-latek, także pochodzący ze Śląska, pracował w Rzeszowie. 18-latka przyjechała do niego, uczyła się zdalnie – mówi Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która prowadzi śledztwo.

Zdrada przyczyną zabójstwa? 

Właściciel mieszkania pojechał z Norbertem Z. do Galerii Rzeszów, w której rzekomo miała być Natalia J. Tam para miała się rozliczyć z zaległego czynszu. W pewnym momencie 19-latek przekazał klucze właścicielowi i uciekł.  

– Właściciel wrócił do mieszkania i w środku znalazł ciało dziewczyny – twierdzi nadkom. Szeląg. – Ciało znajdowało się na podłodze w sypialni. 18-latka miała kilkanaście ran kłutych na całym ciele, m.in. na klatce piersiowej, szyi, nogach – dodaje Przybyło.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci szybko ustalili rysopis zabójcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej zatrzymali Norberta Z. w okolicach Galerii Rzeszów. 

– W rozmowach z policjantami napomknął, że zabójstwo odbyło się na tle domniemanej zdrady. Potem podczas przesłuchania w prokuraturze oraz w sądzie nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień – mówi Wojciech Przybyło.

Nóż narzędziem zbrodni? 

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że Norbert Z. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. W prokuraturze przedstawiono mu zarzut zabójstwa Natalii J. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok 18-latki. Przyczyną jej śmierci był krwotok zewnętrzny i wewnętrzny. W mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa, policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady zbrodni. Trwa przesłuchanie świadków.

– W mieszkaniu znaleziono nóż kuchenny, który podejrzany prawdopodobnie użył do zabójstwa swojej dziewczyny – twierdzi prokurator Przybyło. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama