Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Do 10 lat więzienia grozi dwóm 18-latkom z Rzeszowa, którzy na początku lutego zaatakowali na terenie miasta czterech mężczyzn, w tym dwóch obywateli Turcji.

W sobotę (4 lutego) dyżurny rzeszowskiej komendy miejskiej policji ok. godz. 18:30 został poinformowany, że dwóch studentów (obywateli Turcji) zostało zaatakowanych przy ulicy Krzyżanowskiego w Rzeszowie. – Sprawcy szukali „wrażeń” – słyszymy od śledczych.

Napastnicy ukradli zagranicznym studentom dwa plecaki, dokumenty i pieniądze. Sprawcy mieli przy sobie nóż. Jeden z pokrzywdzonych, 21-latek, został zraniony w szyję, przewieziono go do szpitala. 

Sprawcy uciekli w kierunku alei Rejtana. Około godz. 23:30 w autobusie miejskim zaczepili jednego z pasażerów – 42-letniego mieszkańca Rzeszowa. Napastnicy grozili mu i go dusili. Gdy wysiedli na przystanku przy ul. Rejtana, zabrali 42-latkowi plecak i uciekli.

Kilka minut później na przystanku na skrzyżowaniu ulic Rejtana i Lwowskiej ci sami sprawcy napadli na 19-latka z Rzeszowa – uderzyli go w twarz i zabrali mu telefon, finalnie telefon mu oddali, a potem uciekli w stronę ul. Lwowskiej.

Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej potrzebowali zaledwie kilkudziesięciu minut, by namierzyć napastników. Okazali się nim dwaj 18-latkowie z Rzeszowa: Jakub Rz. i Dariusz W. Ten drugi jest bardzo dobrze znany rzeszowskim organom ścigania.

– Obaj byli pijani. Zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich, policjanci znaleźli 1,6 g mefedronu – poinformowała mł. asp. Anna Iskrzycka z KMP w Rzeszowie. 

W Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie 18-latkom przedstawiono zarzuty m.in. popełnienia kradzieży rozbójniczej, rozboju i naruszenia nietykalności cielesnej. Jakub Rz. nie przyznał się do winy, jego kolega tylko rozboju na obywatelach Turcji.

– Grozi im do 10 lat więzienia – mówi prokurator Magdalena Ziemba-Kołacz. Na wniosek prokuratury, w poniedziałek (7 lutego) Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że 18-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama