Reklama

Inwestor szykuje się do budowy dachu na kortach tenisowych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inwestycja miała się zakończyć jeszcze w tym roku, ale potrwa najprawdopodobniej do lutego.

 

[Not a valid template]

 

Zadaszeniem dwóch kortów tenisowych na terenie ROSiRu zajęło się konsorcjum firm „Lider” z Niebylca. W przetargu zaproponowało najniższą cenę – 1,6 mln zł, która i tak była wyższa o 500 tys. zł niż przewidziano w budżecie Rzeszowa. Inwestycja doszła do skutku, ponieważ radni zdecydowali, że miasto może przeznaczyć na nią więcej pieniędzy.

– Obecnie na terenie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają prace przy budynku, w którym mają znaleźć się dwa zadaszone korty – informuje Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem.

Zadaszenie dwóch z czterech kortów RISiR zakończy się najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku, choć były zapowiedzi, że jeszcze w tym. Ich dotychczasowa nawierzchnia była zrobiona z mączki ceglanej, teraz będzie syntetyczna w kolorach niebieskim i zielonym.

Ściany zadaszonego budynku zostaną wykonane z drewna klejonego, a zadaszenie z tworzywa sztucznego. Projektant przewidział, że zadaszenie ma być mobilne – latem będzie można je rozsuwać. Na kortach zainstalowane zostanie też sztuczne oświetlenie. Dodatkowo, uwzględniono także to, że w budynku, znajdą się szatnie i zaplecze sanitarne.

Na zadaszenie kortów miasto otrzymało dotację z „Programu budowy hal tenisowych na rok 2014” Ministerstwa Sportu i Rekreacji w wysokości 50 proc. inwestycji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.