W minioną niedzielę (1 lutego) zakończyło się zadaszanie rzeszowskiego skateparku. Jednak korzystanie z niego możliwe będzie najwcześniej za miesiąc.

[Not a valid template]

 

Zadaszaniem obiektu zajmowała się katowicka firma Grimar. Niestety, proces ten po raz kolejny przesunął się w czasie. Początkowo inwestycja miała być gotowa na zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia, następnie do końca ubiegłego roku.

Ostatecznie w minioną niedzielę (1 lutego) udało się doprowadzić do zadaszenia parku dla amatorów rolek i jazdy na desce. Ma wymiary 72 na 42 metry i jest wysokie na 10 metrów w najwyższym punkcie. Kształtem przypomina balon pneumatyczny. Do jego wnętrza prowadzi nowoczesne wejście obrotowe. Pomieszczenie będzie dodatkowo nagrzewane, a temperatura w nim wyniesie około 10 stopni Celsjusza.

Zdjęcia z zadaszania skateparku możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Niestety, skatepark pierwszych sportowców będzie w stanie przyjąć najwcześniej za miesiąc.

– W tej chwili sprawdzana jest szczelność zadaszenia. Miejskie Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej jest w trakcie doprowadzania tam swoich sieci. Kończy się również budowa maszynowni. Poza tym najprawdopodobniej wykonawca dopiero na przyszły tydzień przygotuje pełną dokumentację budowy, która jest niezbędna do odbioru obiektu. W najlepszym wypadku uda się doprowadzić do odbioru obiektu do końca lutego – tłumaczy Urszula Kukulska, dyrektor wydziału inwestycji urzędu miasta.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obiekt będzie dodatkowo wewnątrz oświetlony. Dlatego będzie można z niego korzystać także po zmroku. Być może lampy uda się zamontować jeszcze w tym tygodniu.

– Nie możemy się już doczekać. Skatepark będzie najnowocześniejszy w Polsce, a zadaszony drugi po Wrocławiu. Czekamy z niecierpliwością. Tyle razy przesuwano już terminy jego otwarcia – powiedział nam jeden z amatorów jazdy na rolkach przez przeszkody.

Rzeszowski skatepark powstał dwa lata temu. Zajmuje powierzchnię blisko 2400 m kw. Zadaszenie obiektu kosztowało miasto blisko 740 tys. zł. To jeden z 10 zwycięskich projektów pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama