W sobotę (29 listopada) w Centrum Handlowym Auchan w Krasnem koło Rzeszowa wszyscy chętni mogą wykonać bezpłatne badania EKG, zmierzyć poziom cholesterolu raz zasięgnąć porad lekarza specjalisty i dietetyka.

Będzie to pierwsze w regionie spotkanie, realizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”. Jej celem jest zwiększenie świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca. Dotyczy to w szczególności takich schorzeń, jak nadciśnienie tętnicze czy hipercholesterolemia.

Uczestnicy akcji mogą dowiedzieć się, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Podczas spotkań lekarze i specjaliści zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym, a także motywują uczestników akcji do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

W Centrum Handlowym Auchan Krasne uczestnicy akcji będą mogli bezpłatnie wykonać badanie EKG, zmierzyć poziom cholesterolu i ciśnienia krwi czy obliczyć wskaźnik BMI. Specjaliści wskażą każdemu właściwą dietę, która pozwoli zapobiec nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze.

Uczestnicy akcji będą także diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego. Akcja w Auchan odbędzie się w godzinach 10:00-18:00.

Organizatorem kampanii jest Telemedycyna Polska i Optima Cardio.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama