Zdjęcie: Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu

Zbigniew Jeliński, pracownik rzeszowskiego biura wojewódzkiego konserwatora zabytków, ostatni raz był widziany w czwartek, 16 lutego.

O zaginięciu Zbigniewa Jelińskiego poinformował w poniedziałek (20 lutego) podkarpacki wojewódzki konserwator zabytków w Przemyślu. Archeolog pochodzi z Rzeszowa, jest pracownikiem rzeszowskiej delegatury biura konserwatora.

Zbigniew Jeliński po raz ostatni był widziany w czwartek, 16 lutego br., w Rzeszowie. Wojewódzki konserwator zabytków prosi o pomoc w odnalezieniu archeologa. Informacje można wysyłać na maila: wkzabytkow@wuozprzemysl.pl lub dzwonić na nr: 16 678 59 44.

– Każda informacja może być kluczowa – podkreśla wojewódzki konserwator zabytków, dodając, że Zbigniew Jeliński często ubierał się w tzw. styl militarny.

Policja o zaginięciu archeologa została powiadomiona w poniedziałek, 20 lutego, przed godz. 11:00. Zgłoszenie przyjął Komisariat Policji I na Nowym Mieście w Rzeszowie, który poszukuje Zbigniewa Jelińskiego. 

– Mężczyzna od połowy stycznia br. przebywał na zwolnieniu lekarskim. W wyznaczonym dniu nie stawił się do pracy, zaniepokojony tym pracodawca powiadomił nas o zaginięciu – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zbigniew Jeliński wynajmował mieszkanie na Nowym Mieście. Rodzina nie ma z nim żadnego kontaktu. Informacje o miejscu przebywania archeologa można przekazywać policji, dzwoniąc na numery: 47 821 33 10, 47 821 33 11, 47 821 33 12 lub alarmowy – 112.

(saba, ram)

redakca@rzeszow-news.pl

Reklama