Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu
Reklama

37-letnia mieszkanka gminy Krasne i 35-letni mieszkaniec Rzeszowa zaginęli w trakcie spływu kajakowego na rzece San. Wystraszoną parę kajakarzy stojących w rzece odnaleźli policjanci. 

W minioną sobotę po godz. 21:00 w Bachórcu (pow. przemyski), policyjny patrol został zatrzymany przy drodze przez 40-letniego mieszkańca Mielca. Funkcjonariuszom powiedział, że podczas spływu kajakowego z Dynowa do Słonnego część załogi zgubiła się.

Mężczyzna nie wykluczył, że kajak mógł się wywrócić, ale nie był w stanie dokładnie określić ostatniej lokalizacji swoich znajomych. – Uczestnicy spływu nie znali dobrze okolicy, w której odpoczywali – relacjonuje Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. 

Mężczyzna spływał kajakiem z kolegą, a wraz z nimi małżeństwo. W trakcie spływu, w nieznanych okolicznościach, kajak przewrócił się. Mężczyźnie i jego koledze udało się dopłynąć do brzegu.

Wcześniej przewrócił się kajak 37-letniej mieszkanki gminy Krasne i 35-latka z Rzeszowa. – Para tak przestraszyła się, że gdy dotarła do brzegu, nie chciała dalej płynąć. Bała się również pokonywać rzekę z uwagi na mocny nurt i bagniste dno – dodaje Fac. 

Para pozostała w wodzie, a ich znajomi, którzy popłynęli dalej nurtem rzeki, wezwali pomoc. Rozpoczęły się poszukiwania zaginionego małżeństwa. Po przemierzeniu 2 km lasu i zarośli wzdłuż Sanu, w kierunku Bachórca usłyszeli głosy kobiety i mężczyzny wołających o pomoc.

– Para stała w wodzie. Wcześniej podjęła próbę pokonania rzeki, ale nie zdołała przejść bagna, dlatego zdecydowała się czekać w wodzie na pomoc – informuje Marta Fac. W akcji poszukiwawczej brało udział 37 osób – strażacy z Rzeszowa, Przemyśla, Dynowa, Dubiecka i Bachórca.

Na całe szczęście historia zakończyła się szczęśliwie. Policja podkreśla, by uwrażliwiać wszystkich pasjonatów spływów kajakowych, by zwracali uwagę na własne bezpieczeństwo. – Jeśli jesteśmy w grupie, nie rozdzielajmy się. Bądźmy ostrożni i rozsądni – dodaje policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama