Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Tworzycie utalentowaną grupą artystyczną, albo zespół muzyczny? Jesteś solistką lub solistą? Spróbujcie swoich sił podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy rzeszowskiej edycji Orkiestry na zgłoszenia czekają do 15 grudnia.

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 r. w prawie 2 tys. polskich miast. Tym razem pieniądze będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Finał WOŚP odbędzie się również na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat na scenie, oprócz zaproszonych gwiazd, swoje umiejętności będą mogli zaprezentować również  muzycznie uzdolnieni mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

– Finał WOŚP to dla artystów, zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie mieli okazji występować przed szerszą publicznością, świetna okazja, aby pokazać, na co ich stać – uważa Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej, która przyjmuje zgłoszenia utalentowanych grup artystycznych, zespołów muzycznych oraz solistów. 

Na podstawie nadesłanych materiałów pracownicy urzędu miasta oraz Estrady Rzeszowskiej wybiorą artystów.

– Nie tyle będziemy oceniać same umiejętności, lecz wśród nadesłanych zgłoszeń postaramy się wybrać takie, które pozwolą nam stworzyć dość spójny program imprezy. Nie chcemy, aby każdy występ był prezentacją zupełnie odmiennych stylów muzycznych – wyjaśnia Dziedzic.

Aby dostać możliwość wystąpienia na scenie rzeszowskiego Rynku podczas 25. Finału WOŚP należy do 15 grudnia wysłać swoje zgłoszenie na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl

W treści zgłoszenia należy podać imię, nazwisko, nazwę/pseudonim, telefon kontaktowy, oczekiwania i wymagania techniczne oraz dołączyć plik mp3 i zdjęcia.

Zgłosznie można także dostarczyć osobiście do Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24, Rzeszów) w godz. 8:30-16:30.

Trzeba przyznać, że forma „przesłuchań” muzyków, którzy mają zagrać podczas Finału jest odważna. Potwierdzają to chociażby słowa Doroty Szpetkowskiej, przewodniczącej jury  konkursu Rzeszów Carpathia Festival 2016, która po wyłonieniu 9. finalistów stwierdziła, że do wstępnych przesłuchań organizatorzy festiwalu dostali dużo dobrych demówek, a podczas występu na żywo jury słuchało „zupełnie innych utworów”.

– Co roku stosujemy taką praktykę i do tej pory nie było rozczarowań, ale bierzemy pod uwagę i taką opcję, że nadesłane utwory mogą być znacząco ulepszone – komentuje Dziedzic.

Wszyscy muzycy, którzy  wyślą zgłoszenia odpowiedzi mogą się spodziewać  jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: