Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce
Reklama

Od wtorku (22 grudnia) weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie lotów z Polski do Wielkiej Brytanii.

Loty do Wielkiej Brytanii wstrzymano ze „względów bezpieczeństwa” w związku z pojawieniem się na tym terenie nowej odmiany koronawirusa. W poniedziałek wieczorem zaczęło obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów. 

– W związku z wydanym zakazem lotów od dziś w Rzeszowie nie wyląduje żaden samolot z Wielkiej Brytanii – poinformował nas we wtorek Szymon Taranda, rzecznik Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

W przypadku Jasionki dotyczy to połączeń irlandzkiego Ryanaira. To loty z Bristolu (2 rejsy tygodniowo), East Midlands (2 rejsy tygodniowo), Londynu Luton (2 rejsy tygodniowo), Londynu Stansted (4 rejsy tygodniowo), Manchesteru (2 rejsy tygodniowo).

– W chwili obecnej pozostają nam połączenia do Eindhoven (2 razy w tygodniu) przez okres świąteczno-noworoczny a później najwcześniej od marca, Dublina (2 razy w tygodniu) oraz Warszawy (15 razy w tygodniu) – dodał Taranda. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak podał Urząd Lotnictwa Cywilnego, zakaz lotów do Polski nie dotyczy tylko Wielkiej Brytanii. Obejmuje on także Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Gruzję, Jordanię, Armenię, Kosowo, Macedonię Północną, Serbię, Irlandię Północną i USA (z wyjątkiem lotnisk na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork).

Zakaz lotów ma obowiązywać do 6 stycznia 2021 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama