Zakaz parkowania na ul. Gałęzowskiego
Zdjęcie: Społeczny Rzecznik Pieszych w Rzeszowie / Facebook
Reklama

– Uczuliłem straż miejską, by często kontrolowała ul. Gałęzowskiego – ogłosił prezydent Konrad Fijołek. Kierowcy notorycznie ignorują zakaz parkowania na chodniku na ul. Gałęzowskiego. 

Na ul. Gałęzowskiego parkowanie dozwolone jest na pasie ruchu prowadzącym w kierunku ul. Jana III Sobieskiego. Niestety, kierowcy notorycznie zastawiają również chodnik po przeciwnej stronie ulicy – tej, która prowadzi w stronę ul. Mickiewicza.

Na problem zwrócili uwagę rzeszowianie, którzy towarzyszyli prezydentowi Fijołkowi podczas jednego z jego spacerów po mieście. Interweniował też społeczny rzecznik pieszych.

– Samochody parkują na chodniku, i to w miejscu zakazanym. A dla pieszych nie ma przejścia – mieli skarżyć się spacerowicze. – Tak, na tej ulicy jest bardzo ciężko swobodnie przejść – dodawał rzecznik. 

Teraz jest reakcja miasta. Prezydent Fijołek uczulił straż miejską, by zdecydowanie baczniej przyglądała się respektowaniu przepisów przez kierowców. Ulica Gałęzowskiego będzie często patrolowana. 

– W samej organizacji ruchu nic się nie zmieniło. Jedynie znak zakazu zatrzymywania się został przeniesiony ze zwykłego słupka na maszt, tak że jest lepiej widoczny. Mamy nadzieję, że to pomoże – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama