Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Firma BSH przekształciła część swoich pomieszczeń w Rzeszowie w miejsce tymczasowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Przy ul. Hoffmanowej powstało 25 miejsc noclegowych.

W Rzeszowie znajdują się biura i laboratoria BSH, producenta sprzętu gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens. W pobliskim Głogowie Małopolskim BSH produkuje odkurzacze, kapsułkowe ekspresy do kawy i maszynki do mielenia.

Firma zdecydowała się przystosować część swoich pomieszczeń przy ul. Hoffmanowej, tak by pełniły funkcję tymczasowego miejsca pobytu dla bliskich pracowników BSH z Ukrainy.

– Goście będą mieli do dyspozycji m.in. wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Miejsce jest przygotowane do przyjęcia 25 osób na dwóch poziomach – poinformował Daniel Goszczyński z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. 

BSH od początku wojny w Ukrainie pracuje nad różnymi formami wsparcia dla uchodźców. Firma przeznaczyła ponad 1500 urządzeń gospodarstwa domowego ośrodkom dla uchodźców. Lokalne władze wskazały spółce, gdzie potrzeba pomocy była najpilniejsza.

BSH przekazuje pralki, lodówki, suszarki do ubrań, blendery czy czajniki m.in. do Urzędów Miast Rzeszowa, Łodzi i Wrocławia oraz do Hotelu Ossa, Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego czy Fundacji Happy Kids.

BSH wspiera rodziny swoich ukraińskich pracowników, które uciekły przed wojną do Polski. Spółka zorganizowała dla nich darmowy transport z granicy i zakwaterowanie. Wielu pracowników przyjęło bliskich swoich ukraińskich koleżanek i kolegów w swoich domach.

Firma organizuje też zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców, takich jak odzież, żywność czy środki higieniczne. Pracownicy BSH i ich rodziny mogą też korzystać z całodobowej darmowej pomocy psychologicznej, dostępnej również w języku ukraińskim.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama