Reklama

Miejscy radni jednogłośnie uchwalili założenie nowych przedszkola i szkoły w Rzeszowie. Placówki rozpoczną działalność edukacyjną 1 września 2022 roku.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W czwartek poinformowaliśmy, że w projekcie miejskiego budżetu na 2022 rok zarezerwowano 22 mln zł na dokończenie nowoczesnych przedszkola i szkoły na os. Drabinianka.

Kompleks powstaje przy ul. Kwiatkowskiego 121a. Ma się składać z 12 oddziałów i pomieścić 300 przedszkolaków i 450 uczniów.

Działalność edukacyjną placówki rozpoczną 1 września 2022 roku. Razem wejdą w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Rzeszowie.

Rekrutacja w marcu

Teraz akt założycielski obydwu placówek uchwalili jednogłośnie miejscy radni. Dzięki temu zarówno nowo powołane Przedszkole nr 47, jak i właśnie utworzona Szkoła Podstawowa nr 37 wezmą udział w przewidywanej na marzec rekrutacji.

Obwód samej szkoły obejmie następujące ulice: Alternatywy, Brzechwy, Dębinowa, Gombrowicza, Gościnną, Iwaszkiewicza, Jachowicza, Jana Pawła II (nr. nieparzyste od 1 do 113, nr. parzyste od 2 do 76), Koło, Kownackiej, Kwiatkowskiego (nr. nieparzyste od 63 wzwyż, nr. parzyste od 40 wzwyż), Leśmiana, Lotosową, Makuszyńskiego, Miejską (nr. od 1 do 27), Miłosza, Papieską, Piaskową, Podmiejską, Senatorską (nr. nieparzyste od 1 do 155, nr. parzyste od 2 do 136), św. Antoniego, Zastruże oraz Za Strugiem.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama