Zdjęcie: materiały Muzeum-Zamek w Łańcucie

Po przerwie wymuszonej epidemią koronawirusa, łańcucki zamek wraca do życia. Jego zwiedzanie nie będzie jednak takie, jakie pamiętamy.

„Możemy powitać Państwa w progach łańcuckiego zamku! Dołożyliśmy jak największych starań, by przygotować się na zupełnie nowe i bezpieczne sposoby udostępniania muzeum” – czytamy w komunikacie Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Od 30 maja dostępne do zwiedzania są ekspozycje wnętrz parteru i pierwszego piętra zamku. Dodatkowo od 6 czerwca „odmrożone” zostaną ekspozycje w stajniach i wozowni.

– Do odwołania nie będą udostępniane wnętrza drugiego piętra, łaźnie rzymskie, ekspozycje historii miasta i sztuki cerkiewnej, storczykarnia, a także zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Julinie – słyszymy od władz Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Zamek, stajnie i wozownia będą otwarte dla zwiedzających trzy dni w tygodniu: w soboty, niedziele i poniedziałki.

W poniedziałek obejrzenie wnętrz zamku będzie możliwe od godz. 12:00 do 15:00. Od 6 czerwca zwiedzanie zaplanowano na poniedziałki od 12:00 do 15:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 16:20.

Od 6 czerwca ofertę muzeum poszerzą stajnie i wozownia. Wejście do nich będzie możliwe w poniedziałki od 13:00 do 16:00, a w soboty i niedziele od 11:00 do 18:00.

Przypomnijmy, że od 30 maja możliwe jest także zwiedzanie parku wewnętrznego. Od wtorku do niedzieli od 9:00 do 18:00, a w poniedziałki od 9:00 do 18:00.

Wejście na zamek kosztuje 24 zł (bilet normalny) lub 19 zł (ulgowy). Za spacer po parku wewnętrznym zapłacić trzeba 2 zł (normalny) lub złotówkę (ulgowy). W poniedziałki wejścia na ekspozycje i do parku są bezpłatne.

„Dziękujemy za Państwa dotychczasową cierpliwość i liczymy na zrozumienie” – pisze zarząd muzeum.

Zwiedzających obowiązywać będą obostrzenia sanitarne, w tym zasłanianie twarzy i dezynfekowanie rąk.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama