Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie

Muzeum-Zamek w Łańcucie zostało nominowane w plebiscycie Cuda Polski 2024. To konkurs National Geographic Traveler. Internauci przez cztery tygodnie mogą głosować na swoich faworytów z każdego województwa.

Województwo podkarpackie reprezentują: Zamek w Łańcucie, Jaśliska i Dolina Sanu.

– W naszym plebiscycie poszukujemy prawdziwych perełek, miejsc niebanalnych, które zachwycają nie tylko architekturą czy historią, ale którym nadano nowe życie. Niezwykle ważna jest dla nas także natura – mówi Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler i ambasador plebiscytu.

Cessanis twierdzi, że tegoroczna lista nominowanych jest tak różnorodna, że może stać się znakomitym przewodnikiem do lepszego poznania tego, co mamy tak blisko, a niekiedy o tym zapominamy. – Wybierzmy wspólnie kolejne polskie cuda – zachęca do głosowania. 

W ubiegłym roku w plebiscycie Cuda Polski 2024 wzięło udział ponad 120 tys. osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe „Cuda Polski” – zachęcimy jeszcze więcej osób, nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju – dodaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”.

National Geographic Traveler wyłonił 48 kandydatów do tytułu „Cuda Polski 2024”. Na liście znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, miejsca naturalne, ale też całe dzielnice czy ogrody. Często to miejsca nieoczywiste, często poza utartymi szlakami, niedawno odnowione lub niedawno dostrzeżone.

Łańcucki zamek został nominowany za znakomite wnętrza, niezwykle cenną kolekcję pojazdów konnych oraz liczne dzieła sztuki, pochodzące z dawnych zbiorów łańcuckich, ukazujące nie tylko wspaniałość kultury i sztuki minionych epok, ale także historię rodu Lubomirskich i ich dziedzictwo.

Głosowanie trwa do 5 czerwca, przez stronę internetową: www.national-geographic.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama