Wzorem ubiegłego roku, ratusz chce nagrodzić osoby, które rozliczają podatki w Rzeszowie i meldują się w mieście. Na tych, którzy to zrobią czekają atrakcyjne nagrody. Loteria rusza w piątek (8 kwietnia).

Tegoroczna loteria różni się od ubiegłorocznej. Wtedy odbyła się jedna – „Tu mieszkam, tu płacę podatki”. Warunkiem było zameldowanie się w Rzeszowie do końca kwietnia 2015 r. i rozliczenie PIT w jednym z rzeszowskich urzędów skarbowych. Ratusz na nagrody w loterii wydał 70 tys. zł, ale podatkowe wpływy do budżetu miasta były znacznie większe – 914 tys. zł.

W ubiegłorocznej loterii wzięło udział 570 osób. Nagrodzono 14 osób. W tamtym roku w Rzeszowie zameldowało się 3971 osób, rok wcześniej – 3078.

Gdzie żyjesz, tam płać

Loteria okazała się sukcesem, dlatego miasto postanowiło ją kontynuować, ale według zmienionych zasad. Będą dwie loterie „Rozlicz PIT w Rzeszowie” i „Mieszkam w Rzeszowie”. Obie ruszają w piątek. Pierwsza będzie trwała do 8 maja, druga do 20 listopada.

– W Rzeszowie zameldowanych jest obecnie 187 tys. osób. Szacujemy, że mieszka u nas 220 tys. osób. Bardzo dużą część mieszkańców nie jest w Rzeszowie zameldowana. Loteriami chcemy zachęcić mieszkańców, żeby rozliczali u nas podatki i pieniądze trafiały do miejsca, w którym rzeczywiście żyją – mówi Klaudia Bajrasz z wydziału promocji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Wpływy z podatków dochodowych od osób fizycznych to dla miasta duży zastrzyk finansowy. W ub. r. wyniosły one prawie 214 mln zł, czyli ok. 20 proc. całego budżetu Rzeszowa. Rok wcześniej z podatków miasto dostało prawie 198,5 mln zł, a w 2013 r. blisko 185 mln zł. To oznacza, że im więcej osób rozlicza podatki w Rzeszowie, tym budżet miasta jest coraz większy.

W tym roku ratusz na loterie także wyda 70 tys. zł, z czego na nagrody w „Rozlicz PIR w Rzeszowie” przeznaczy prawie 24 tys. zł, a na „Mieszkam w Rzeszowie” ponad 21,5 tys. zł.

„Rozlicz PIT w Rzeszowie”

W loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” mogą wziąć udział osoby, które złożą deklarację podatkową PIT za rok 2015 w jednym z rzeszowskich Urzędów Skarbowych wskazując Rzeszów jako miejsce zamieszkania. Ważne – liczy się miejsce zamieszkania a nie zameldowania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Udział w loterii należy zgłosić za pośrednictwem strony internetowej www.loteriarzeszow.pl lub kuponu wrzuconego do urny w Punktach Obsługi Mieszkańców, Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta i rzeszowskich Urzędach Skarbowych.

Losowanie nagród odbędzie się 16 maja. Nagrody będą: skuter Romet Blu City, telewizor Samsung 48 cali, aparat lustrzanka Nikon D 7100, smartfon Samsung Galaxy 6 EDGE+, środek transportu Smart C, kamera Go Pro Hero 4 Silver, zegarek Garmin Forerunner 920 XT, wodoodporny walkman, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 2, czytnik e-booków Amazon Kindle paperwhite 3.

„Mieszkam w Rzeszowie”

W loterii może wziąć udział każdy mieszkaniec, który zameldował się w Rzeszowie w okresie od 1 maja 2015 r. do 20 listopada 2016 r. i ukończył 18 lat. Spośród osób, które zameldują się w mieście i zgłoszą do loterii, pod koniec br. zostaną rozlosowane nagrody. Zasady zgłoszeń do tej loterii są takie same jak „Rozlicz PIT w Rzeszowie”.

W „Mieszkam w Rzeszowie” będzie można wygrać robot kuchenny Thermomix, komputer Macbook Apple, odkurzacz Irobot Roomba 866, Apple I Pad Air 2, Orbitrek, Sony Playstation 4, generator pary Tefal, wodoodporny walkman, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 2, czytnik e-booków Amazon Kindle paperwhite 3.

W tym roku Urząd Miasta w Rzeszowie loterię organizuje z lubelską firmą Modart, w tamtym roku była  to firma Smolar.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”8″ codes=”true”]

Reklama