Reklama

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wyłudzić kredyty na zakupy ratalne. Chcąc uzyskać kredyt zatrzymani złożyli nieprawdziwe ustne oświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Do  wyłudzenia nie doszło, bo oszustów zatrzymali policjanci.

Informację o nieuczciwych klientach uzyskali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Mężczyźni ubiegali się o kredyt na zakupy ratalne sprzętu elektronicznego i AGD. W sobotę składając wnioski kredytowe podali nieprawdziwe oświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Gdy ich wnioski były rozpatrywane negatywnie, składali kolejne do innego banku. Do wyłudzenia jednak nie doszło, gdyż oszustów zatrzymali policjanci już następnego dnia, gdy ponownie pojawili się w sklepie po decyzję kredytową.

Bezrobotny 32-letni mieszkaniec Dębicy zamierzał wyłudzić kredyty o wartości kilkunastu tys. złotych. Drugi działał w podobny sposób. Składając nieprawdziwe oświadczenia posłużył się cudzymi danymi osobowymi i cudzym dowodem osobistym. Policjanci ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 24-latek z Żyrakowa. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawią im zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek odpowie dodatkowo za posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.