Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Pasażerowie MPK są skołowani. Według rozkładu jazdy autobusy nr 1 i 11 zatrzymują się na przystanku „Solidarności / Załęska”. Problem polega na tym, że ulica, która widnieje w rozkładzie jazdy jako „Solidarności”, nosi nazwę… Sieciecha.

Kłopotliwa ulica znajduje się na terenie osiedla Pobitno. Łączy ze sobą ulice Załęską i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. O sprawie powiadomił nas Czytelnik Rzeszów News. Wcześniej rzeczywiście ta ulica nosiła nazwę „Solidarności”, ale niedawno miasto  zmieniło nazwę na Sieciecha.

– Jednak na rozkładzie jazdy dalej jest napisane, że autobusy nr 1 i 11 jadą przez ulicę „Solidarności” – mówi Czytelnik. Dodaje, że na wiacie przystankowej nadal widnieje nazwa „Solidarności/Załęska”.  

– Podczas jazdy w autobusie pojawiają się komunikaty, że zatrzymuje się on na takim przystanku. To wprowadza ludzi w błąd, bo obecna ulica „Solidarności” znajduje się w zupełnie innej części Rzeszowa – położona jest prostopadle do ul. Architektów – zwraca uwagę nasz Czytelnik. 

Okazuje się, że nazwa ulicy na Pobitnem została niedawno zmieniona. Stało się to na prośbę proboszcza parafii pw. bł. ks. Popiełuszki. Kościół ten znajduje się przy drugiej ulicy „Solidarności” na osiedlu Zawiszy. 

Advertisement

Decyzję o zmianie nazwy w maju podjęła Rada Miasta Rzeszowa. Stara nazwa nadal jednak pozostała  na mapach i rozkładach jazdy MPK. Sprawdzając internetowy rozkład jazdy linii nr 1 można się dowiedzieć, że autobus zatrzymuje się na przystanku „Solidarności / Załęska”. Podobnie jak autobus nr 11. Problem jednak nie był zgłaszany do Zarządu Transportu Miejskiego.  

– Nasi informatycy mogli przeoczyć tę informację. Wkrótce nazwy zostaną zmienione, a rozkłady jazdy poprawione – zapewnia Anna Kowalska, dyrektor  ZTM w Rzeszowie.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama