Fot. Materiały prasowe TVP Rzeszów. Na zdjęciu Józef Matusz
Reklama

Przyszłość Józefa Matusza na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP Rzeszów pod dużym znakiem zapytania. Matusza zawieszono w obowiązkach. 

Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika, że Józef Matusz, który rzeszowskim oddziałem TVP rządzi od marca 2016 roku, ma problem z utrzymaniem posady po piątkowych wydarzeniach w Gdyni, gdzie odbył się 25. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP. Nagrodzono tam najlepszych regionalnych dziennikarzy TVP, a nagrody wręczał sam prezes Jacek Kurski.

Wśród nagrodzonych byli też dziennikarze TVP Rzeszów. Jerzy Oleszkowicz został uhonorowany za film “Od stepów Kubania do Niepodległości”, a Beata Pardel i Grzegorz Boratyn za program “Tam już tylko dymy i gruzy”. Do Gdyni na uroczystą galę po odbiór nagród pojechał także wspomniany Józef Matusz. I tego wyjazdu raczej nie będzie wspominał dobrze. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Matusz podobno w Gdyni był “wyjątkowo niedysponowany” i starł się słownie z Jackiem Kurskim, który zareagował bardzo ostro. Miał Matuszowi ogłosić, że straci stanowisko dyrektora TVP Rzeszów i zostać wyrzuconym z gali w Gdyni. W niedzielę próbowaliśmy te informacje zweryfikować. Kontakt z biurem prasowym TVP był niemożliwy. Na stronie internetowej nie ma ani telefonu, ani e-maila.

Skontaktowaliśmy się więc z Józefem Matuszem. W krótkim e-mailu napisał: “To nieprawda, że zostałem odwołany i żadnego komentarza nie będzie”. Potwierdził jeszcze tylko, że był w Gdyni. O zawieszeniu nic jednak nie wspomniał, a taka informacja już krąży wśród dziennikarzy TVP i nasi rozmówcy z rzeszowskiego ośrodka potwierdzają, że wokół Matusza jest “gęsta atmosfera”.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że p.o. dyrektora TVP Rzeszów został Jerzy Oleszkowicz, dotychczasowy kierownik działu produkcji w rzeszowskim oddziale TVP, który w przeszłości stał już na czele TVP Rzeszów. W poniedziałek Oleszkowicz potwierdził nam, że jest tymczasowym dyrektorem, ale nie chciał z nami rozmawiać i odesłał nas do centrali TVP. 

Łukasz Greszta, rzecznik TVP, w poniedziałek przyznał, że Józef Matusz został zawieszony. – Będą zmiany na stanowisku dyrektora rzeszowskiego ośrodka – powiedział nam Greszta. O szczegółach nie chciał mówić. Zgodę na odwołanie Matusza z funkcji dyrektora musi wyrazić jeszcze Rada Mediów Narodowych. – Plan zakłada, że Matusz z telewizji całkowicie odejdzie – usłyszeliśmy w centrali TVP. 

Józef Matusz dyrektorską funkcję przejął po Jacku Szarku, który w telewizji pozostał i jest w niej głównym specjalistą w dziale marketingu i reklamy. Matusz posadę zawdzięczał dobrym relacjom z politykami PiS. W przeszłości był dziennikarzem “Rzeczpospolitej”, pracował w „Nowinach”, kierował też rzeszowskim oddziałem Polskiej Agencji Prasowej.

Do tematu wrócimy.

Fot. Materiały prasowe TVP Rzeszów. Na zdjęciu Jerzy Oleszkowicz

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

15 KOMENTARZE

 1. Jak sprawy związane z ruchem drogowym to pokazują ulicę Kopisto, jak sprawy z szeroko rozumianymi problemami na osiedlach to wieżowce i podwórka na Podwisłoczu, jak sprawy służby zdrowia to przychodnię na warzywnej, no i zawsze urząd skarbowy na Podwisłoczu. Czemu tak? Bo najbliżej od siedziby. Po co się przemęczać?

 2. Fakt – trochę się poniosłem.
  Niemniej jednak, nie po to tyle lat się starano aby tvp wróciła do miasta żeby to teraz był to jedynie inkubator ciepłych posadek. W tej telewizji nic się nie dzieje, ta telewizja w znikomym stopniu relacjonuje życie miasta. Brakuje tu wszystkiego na każdym poziomie. Tyle pieniędzy publicznych marnotrawionych. Co ta tv wyprodukowała przez ostatnie lata?

 3. Czemu TVP Rzeszów nie zajmie tym co piszą w rzeszowskich portalach chodzi o informacje które zapewne mało ludzi czyta a pokazują bezsensowne szpitale itp. nic ciekawego tam nie pokazują jak już to po czasie zauważyłem

 4. W Rzeszowskiem dziele propagandy i nie tylko w lokalnej telwizji gdze pracuja dzieci byłych towarzyszy partyjnych z PZPR ale podobnie jest w G.C. Nowiny czy lakalnej GW,która chyba bez wazeli chce przypodobać się emerytowanemu naczelnikowi.Ale jest tez inny oddział propagandowy ,,leśnych czy ,,pisakowych dziadków,, skupionych w Towarzystwie Przyjaciół Rzeszowa,wielu już na wysokich emeryturach czasami inwalidzkimi które gwarantował im chyba wszystkim wpływowy były zastępca naczelnik ZUS również członek towarzystwa partyjnego działacz PZPR i SLD.Bywa tak że jeden członek grupy propagandowej jest zatrudniony w UM a drugi (małżenek) w lokalnej prasie albo lokalnej telewizji a koszty wsparcia przez umieszczanie w nich reklam, ponoszą spółki miejskie.

 5. Akurat Oleszkowicz, który w Gdyni otrzymał nagrodę za “Od stepów Kubania do Niepodległości” (opowieść o ułanach jazłowieckich) to fachowiec przez wielkie “F” i autor wielu ciekawych programów dokumentalnych, realizowanych niezależnie od aktualnie panujących koterii. Dobrze, że to on przejmuje na razie stery w TV Rzeszów, chociaż znając życie to tylko na krótko do czasu wyłonienia odpowiedniego funkcjonariusza, którego przerzuci się z innego odcinka na kolejny.

 6. “Od stepów Kubania do Niepodległości”,“Tam już tylko dymy i gruzy”.
  Tytuły pokazują za co można zdobyć nagrodę . Jak w PRLu gdzie
  takie programy robili partyjni usługodawcy zawsze czujni na co centrala ma życzenie.Teraz modny patriotyzm widziany oczami PIS.
  Twórcom gratuluję czujności.

 7. Tvp rzeszów wali naftalina. Przydałoby się to przewietrzyć i nowy budynek postawić z kilkoma studiami a nie jednym. Zero własnych produkcji jest bo jest ale patrząc co inni robią to te zwolnienie to dobry poczatek.

 8. Nie zam typa. Ale jesli facet chodzi pijany po imprezach to sorry ale nie nadaje sie na szefa lokalnej telewizji publicznej. Koniec kropka, to nie lata 70-te.

 9. Masz rację ! Wystarczy popatrzeć jak prowadzona jest Panorama Lubelska, jaki jest fajny podkład dźwiękowy i jak nowocześnie wygląda studio. Za prezenterem jest duże zdjęcie na ekranie LED które wprowadza nas w temat. Do tego bezbłędna dykcja prezenterów i szybko i zgrabnie podawane wiadomości – pełny profesjonalizm na najwyższym poziomie. A u nas w Aktualnościach wszystko jest beznadziejne i szare. Do tego jeszcze prezenterzy Aktualności TVP Rzeszów z brodami – już dawno powinni je zgolić. Ten jeden wygląda jak car Mikołaj II Romanow.

 10. Czyli Józef znów napity? To przecież nic nowego, tajemnica połowy Rzeszowa. Jurek, powiedzenia, nie daj się zagryźć pisforze.

 11. Do zwolnienia wszyscy łącznie ze sprzątaczkami. Tu się czas zatrzymał na latach 90. Skąd ci spikerzy, skąd ta ramówka, wystrój studi jak w sklepie społem. Wstyd to puszczać. Wszystko sztuczne czytane z kartki. Bezzębni zaniedbani prezenterzy. Tandetne pomysły na programy a w zasadzie ich całkowity brak. Nie życzę sobie żeby moje pieniądze z podatków szły na takie Gó…no!!!

Comments are closed.