Fot. Materiały prasowe TVP Rzeszów. Na zdjęciu Józef Matusz

Przyszłość Józefa Matusza na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP Rzeszów pod dużym znakiem zapytania. Matusza zawieszono w obowiązkach. 

Z naszych nieoficjalnych źródeł wynika, że Józef Matusz, który rzeszowskim oddziałem TVP rządzi od marca 2016 roku, ma problem z utrzymaniem posady po piątkowych wydarzeniach w Gdyni, gdzie odbył się 25. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP. Nagrodzono tam najlepszych regionalnych dziennikarzy TVP, a nagrody wręczał sam prezes Jacek Kurski.

Wśród nagrodzonych byli też dziennikarze TVP Rzeszów. Jerzy Oleszkowicz został uhonorowany za film „Od stepów Kubania do Niepodległości”, a Beata Pardel i Grzegorz Boratyn za program „Tam już tylko dymy i gruzy”. Do Gdyni na uroczystą galę po odbiór nagród pojechał także wspomniany Józef Matusz. I tego wyjazdu raczej nie będzie wspominał dobrze. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Matusz podobno w Gdyni był „wyjątkowo niedysponowany” i starł się słownie z Jackiem Kurskim, który zareagował bardzo ostro. Miał Matuszowi ogłosić, że straci stanowisko dyrektora TVP Rzeszów i zostać wyrzuconym z gali w Gdyni. W niedzielę próbowaliśmy te informacje zweryfikować. Kontakt z biurem prasowym TVP był niemożliwy. Na stronie internetowej nie ma ani telefonu, ani e-maila.

Skontaktowaliśmy się więc z Józefem Matuszem. W krótkim e-mailu napisał: „To nieprawda, że zostałem odwołany i żadnego komentarza nie będzie”. Potwierdził jeszcze tylko, że był w Gdyni. O zawieszeniu nic jednak nie wspomniał, a taka informacja już krąży wśród dziennikarzy TVP i nasi rozmówcy z rzeszowskiego ośrodka potwierdzają, że wokół Matusza jest „gęsta atmosfera”.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że p.o. dyrektora TVP Rzeszów został Jerzy Oleszkowicz, dotychczasowy kierownik działu produkcji w rzeszowskim oddziale TVP, który w przeszłości stał już na czele TVP Rzeszów. W poniedziałek Oleszkowicz potwierdził nam, że jest tymczasowym dyrektorem, ale nie chciał z nami rozmawiać i odesłał nas do centrali TVP. 

Łukasz Greszta, rzecznik TVP, w poniedziałek przyznał, że Józef Matusz został zawieszony. – Będą zmiany na stanowisku dyrektora rzeszowskiego ośrodka – powiedział nam Greszta. O szczegółach nie chciał mówić. Zgodę na odwołanie Matusza z funkcji dyrektora musi wyrazić jeszcze Rada Mediów Narodowych. – Plan zakłada, że Matusz z telewizji całkowicie odejdzie – usłyszeliśmy w centrali TVP. 

Józef Matusz dyrektorską funkcję przejął po Jacku Szarku, który w telewizji pozostał i jest w niej głównym specjalistą w dziale marketingu i reklamy. Matusz posadę zawdzięczał dobrym relacjom z politykami PiS. W przeszłości był dziennikarzem „Rzeczpospolitej”, pracował w „Nowinach”, kierował też rzeszowskim oddziałem Polskiej Agencji Prasowej.

Do tematu wrócimy.

Fot. Materiały prasowe TVP Rzeszów. Na zdjęciu Jerzy Oleszkowicz

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama