Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Około 700 zawodników weźmie udział w rzeszowskim triathlonie. To oznacza utrudnienia na drogach i zmiany w komunikacji.

III Triathlon Rzeszów składa się z trzech konkurencji: pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. Zawody rozpoczną się w sobotę, 4 czerwca. Pierwszy start rozpocznie się o godz. 11:00 przy Żwirowni, koniec sobotnich zmagań przewidziano na godz. 19:30. 

Trasa sobotniego wyścigu kolarskiego będzie przebiegać ulicami: Kwiatkowskiego, Piaskową, Strażacką, Zakładową i Grabskiego. Ulice te będą całkowicie zamknięte dla miejskich autobusów, samochody osobowe przejadą tylko podczas przerw technicznych.  

W sobotę autobusy MPK nie będą jeździć ul. Kwiatkowskiego, od skrzyżowania z ul. Zakładową do skrzyżowania z ul. Piaskową. Zamknięta będzie też ul. Strażacka: od skrzyżowania z Kwiatkowskiego do skrzyżowania z Graniczną. Tak będzie od 10:45 do 20:00

Trasa autobusów linii nr 12 zostanie skrócona do przystanku Powstańców Warszawy Dom Studenta 08. Odjazdy w kierunku powrotnym będą od przystanku Powstańców Warszawy/ Podwisłocze 07. Autobusy linii nr 31 zostaną skierowane na objazd przez ulicę Sikorskiego.

Ruch na trasie wyścigu będzie możliwy podczas przerw technicznych, które zaplanowane są w godzinach: 12:30-13:00, 15:00-16:00, 17:30-18:00.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W niedzielę (5 czerwca) zmagania sportowców również rozpoczną się przy Żwirowni i także o godz. 11:00. Koniec zaplanowano na 16:00. Tym razem kolarze będą się ścigać na ulicach: Kwiatkowskiego, Jana Pawła II, Budziwojskiej i Podleśnej. 

Zarówno dla autobusów jak i samochodów, dwie ulice: Podleśna i Jana Pawła II zostaną zamknięte na całej długości. Ulica Kwiatkowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Koło do ulicy Jana Pawła II, natomiast ul. Budziwojska będzie nieprzejezdna od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Podleśną. Tak będzie w godz. 10:45-15:40.

Trasa autobusu linii nr 12 zostanie skrócona do przystanku Powstańców Warszawy Dom Studenta 08. Odjazdy w kierunku powrotnym będą od przystanku Powstańców Warszawy/Podwisłocze 07.

Natomiast dla autobusów linii nr 37 trasa zostanie skrócona do przystanku Sikorskiego MPGK 20, stamtąd też będą się rozpoczynać kursy powrotne.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama