Reklama

Sukces Żanety Łabudzkiej z Rzeszowa. Podczas pierwszej Bitwy w 5. edycji The Voice of Poland pokonała Weronikę Bochat.

Dziewczyny były w drużynie Marka Piekarczyka. Ich występ zapowiadano jako starcie Podkarpacia z Kujawami. Wokalnie Żaneta i Weronika to woda i ogień. Żaneta swoim ochrypłym głosem idealnie odnajduje się w rockowych aranżacjach, Weronika zwraca uwagę czystą barwą.

Obie w sobotę wieczorem zaśpiewały „O mnie się nie martw”, piosenkę którą śpiewa Margaret, a w oryginale śp. Katarzyna Sobczyk. Trenerom bardziej przypadł do gustu występ Żanety, choć Tomson nie odważył się wskazać, którą z dziewczyn by wybrał.

– Strasznie fajnie jest widzieć aż takie zrozumienie koncepcji duetu, konwencji tego, co tu musi się dziać. Jesteście takie, jakbyście były przymocowane do sceny, do każdej sceny. Wchodzicie na nią i jesteście naturalne. To jest tak przyjemne w słuchaniu i oglądaniu – skomentował występ dziewczyn.

Baron stwierdził, że chyba nigdy wcześniej się tak nie bawił w hotelu trenera, jak podczas występu Żanety i Weroniki, ale ostatecznie postawiłby na Żanetę.

Justyna Steczkowska powiedziała, że to niemożliwe wybrać pomiędzy brunetką (Żaneta), a blondynką (Weronika). Pochwaliła Marka Piekarczyka za to, że dziewczynom dał do wykonania starą polską piosenkę.

– Ciężki wybór – stwierdziła Steczkowska zapytana, kogo by wybrała. Edyta Górniak od razu powiedziała, że nie przepada za „O mnie się nie martw”.

– Gdybym dostała takie zadanie, to pewnie zrobiłabym to bardziej groteskowo. Słuchając tej piosenki musiałam odkleić wasze głowy. Większą charyzmę na scenie ma Żaneta. Ją bym wybrała, chociaż dałabym jej utwór z większym pazurem – skomentowała Górniak.

Ostateczna decyzja należała do Marka Piekarczyka. Powiedział, że Weronika ma idealną dykcję, świetny głos, swobodnie porusza się na scenie i prowokuje. Piekarczyk zarzucił Żanecie, że nie nauczyła się tego, o co ją prosił.

– Linii wokalnej, oryginalnej. Jesteś bardzo zdolną dziewczyną, ale musisz z czegoś zrezygnować, bo ciągle jesteś zabiegana i zapracowana. Ale jednak wybieram ciebie – powiedział Marek Piekarczyk.

Żanetę Łabudzką zobaczymy w kolejnych odcinkach The Voice of Poland.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: