Żaneta Łabudzka z Rzeszowa wystąpi podczas Koncertu SuperDebiuty na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2015. Artystka będzie walczyć o nagrodę imienia Anny Jantar i Opolską Karolinkę.

Festiwal rozpocznie się dziś (12 czerwca) i potrwa trzy dni. Żaneta Łabudzka, półfinalistka 5. edycji programu The Voice of Poland, zaśpiewa podczas pierwszego dnia festiwalu, który będzie poświęcony zespołowi Skaldowie,

Skaldowie w tym roku obchodzą 50-lecie pracy artystycznej. Debiutanci zaprezentują największe hity zespołu. Usłyszymy m.in. piosenki: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Cała jesteś w skowronkach” czy „Dopóki jesteś”

Oprócz Żanety Łabudzkiej, największe przeboje Skaldów w nowych aranżacjach wykonają: zespół Mery Spolsky, Jeremi Sikorski, Justyna Panfilewicz & Mariusz Wawrzyńczyk, zespół Space (laureat regionalnych eliminacji niasta Opole) oraz Aleksandra Nizio (laureatka V edycji „The Voice of Poland”).

Młode muzyczne talenty walczyć będą o nagrodę im. Anny Jantar, opolską Karolinkę.

Poza debiutantami, koncert uświetnią: Edyta Górniak, Monika Kuszyńska, Golec uOrkiestra i Zakopower. W podwójnej roli prowadzącej i współreżyserki koncertu zobaczymy Agatę Młynarską, a towarzyszyć jej będą bracia Zielińscy – Andrzej i Jacek, frontmeni Skaldów. Koncert wyreżyseruje Bolesław Pawica..

Żaneta coraz bardziej znana

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Żaneta Łabudzka to aktorka i wokalistka, jest absolwentką krakowskiego Lart studiO oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Rozpoczęła studia w szkole wokalno-aktorskiej w Gdyni.

Dzięki telewizyjnym występom Żaneta zyskała wiernych fanów z całej Polski. Spełnia się także aktorsko, grała m. in. w serialu „Lekarze”, a podkarpackiej publiczności może być znana ze spektaklu Ania z Zielonego Wzgórza Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Obecnie występuje razem z teatrem Cracovia.

Rzeszowiance podczas występu w Opolu towarzyszyć będzie czterech muzyków: Krzysztof Mroziak, klawiszowiec, akordeonista, kompozytor, aranżer, nauczyciel, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie; Robert Winczowski – perkusja; Marcin Jadach – kontrabasista, gitarzysta basowy młodego pokolenia.

Z Żanetą na scenie wystąpi także pochodzący z Rzeszowa Łukasz Belcyr, który obecnie mieszka w Krakowie, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary klasycznej, kompozytor, muzyk sesyjny (nagrał około 20 płyt). Belcyr współpracuje z wieloma artystami z Polski i z zagranicy.

Transmisja festiwalu w Opolu w TVP1 i TVP Polonia, powtórki pokaże TVP Rozrywka. Pierwszej dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 20:25.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama