Zdjęcie: Rzeszów News

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rzeszowie uratowali dwóch mężczyzn, którzy w niezamieszkałym budynku rozpalili ognisko. 

Do zdarzenia doszło w zeszły piątek, 16 czerwca, po godz. 20:00 przy ulicy Celowniczej. To krótka ulica – boczna ulicy Strzelniczej. Jest tam raptem kilka domów. Jeden z nich od lat jest niezamieszkały, w domu odcięte są wszystkie media.

Jeden z mieszkańców zauważył, że z komina pustostanu wydobywają się kłęby duszącego dymu. Interweniujący strażnicy miejscy weszli do budynku. – Napotkali mężczyznę, który oświadczył, że jest sam i pali ognisko w piwnicy – informuje Straż Miejska w Rzeszowie.

Mężczyzna zaprowadził tam strażników. W pobliżu ogniska funkcjonariusze zauważyli nogi innego mężczyzny, który się nie ruszał. – Natychmiast wyciągnęli go z pomieszczenia – relacjonują strażnicy. 

Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany, bełkotał, nie do końca miał świadomość co się dzieje. Strażnicy wezwali policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Strażacy, po przyjeździe na miejsce, ugasili tlące się ognisko. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W budynku było dwóch mężczyzn: 29-letni właściciel domu oraz jego 42-letni znajomy. – Rozpalili ognisko w domu, by się ogrzać – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Mężczyźni w stanie upojenia alkoholowego zostali przewiezieni do szpitala. W samym zdarzeniu, na szczęście, nic poważnego im się nie stało. Gdyby nie szybka interwencja strażników, mężczyźni mogliby się zatruć. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama