Zostań maratończykiem podczas Hackathon Rzeszów. Zaprezentuj się przed załogą Microsoft, zdobądź inwestorów i wygraj cenne nagrody robiąc to co lubisz najbardziej. Jak? Pisząc programy z branży IT.

W najbliższy piątek (18 marca) odbędzie się po raz drugi największy maraton programistyczny w Polsce Wschodniej – Hackathon Rzeszów. Impreza pasjonatów IT organizowana jest przez studentów, firmy IT z regionu oraz Microsoft Polska.

Hackathon rozpocznie się o godz. 18:00 w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i potrwa 24 godziny. Hackathon Rzeszów jest miejscem, które łączy technologię z różnych branż – Internet of Things, aplikacje biznesowe oraz gry.

Nowicjusze oraz profesjonaliści jednoczą się we wspólnym wysiłku, by przez 24 godziny pracować tylko i wyłącznie nad własnymi, szalonymi pomysłami. – Rozwijają swoje zainteresowania, na które na co dzień brakuje im czasu lub zapału – mówi Beata Dencikowska z PrimeBit Studio, organizatora hackathonu.

Nagrody niespodzianki

Podczas wydarzenia, uczestnicy będą wspierani przez mentorów z wiodących firm technologicznych oraz doceniani za swój wysiłek przeróżnymi nagrodami. Obecni będą trenerzy z Microsoft, Cervi Robotics, ServoCode, PrimeBit Studio i wielu polskich firm IT, którzy będą czuwać nad uczestnikami.

– Ideą jest to, żeby skupić w jednym miejscu ludzi kreatywnych, z pomysłami, którzy pod presją czasu będą tworzyć miniprojekty i w ten sposób będą mieli szansę zaprezentować się przed jury, inwestorami, firmami – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Studio.

Na najlepszych czekają nagrody. I miejsce otrzyma nagrodę główną, II miejsce otrzyma nagrodę pocieszenia, gdyż bycie drugim w takich zmaganiach zawsze najbardziej boli, a III miejsce obejdzie się smakiem. Ale nie ma co płakać. – Prezentować się będą wszyscy, więc każdy ma szansę pozyskać inwestora, czy jakaś firma będzie mogła go zaprosić na rozmowy – twierdzi Ręczkowicz.

– Jeszcze dyskutujemy, jakie będą nagrody, ale najprawdopodobniej będą to smartfony, smartwatche, dyski twarde, monitory itp. Będzie też dodatkowo dużo mininagród. Uczestnicy mają szansę wygrać paczki z różnym sprzętem – dodaje szef PrimeBit Studio.

Kto może zostać maratończykiem IT?

Głównym kryterium udziału w wydarzeniu jest stworzenie projektu, który będzie nawiązywał do jednej z poniższych kategorii oraz oczywiście będzie korzystał z technologii Microsoft Azure. Zgłoszenia zespołów liczących od 1 do 4 osób można dokonać do 17 marca TUTAJ.

Zostały przewidziane trzy kategorie działania: Internet of Things, Line of Business, GameDev. Podczas wydarzenia będzie wybieranych też kilka najciekawszych projektów, które zostaną dodatkowo nagrodzone. Można tworzyć w dowolnych technologiach, ale każdy projekt musi wykorzystywać dowolną funkcjonalność Azure.

Każdy uczestnik musi posiadać własny laptop. Dla projektów IoT przewidzieli pewną ilość płytek Arduino, Raspberry Pi oraz Intel Galileo, ale o zapotrzebowanie dodatkowe trzeba zgłaszać na adres: hackathon@cervirobotics.com

Już 180 uczestników

Hackathon po raz pierwszy odbył się w 2015 i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas I edycji zostało zarejestrowanych aż 150 uczestników. W tym roku zarejestrowało się już 180 uczestników.

Hackathon Rzeszów dołączył w tym roku do międzynarodowej inicjatywy Microsoft Smart City &IoTmarathon, który polega na tym, że w tym samym czasie hackathon będzie się odbywał w 10 krajach świata, a reprezentantem Polski będzie hackathon w Rzeszowie.

Nocnemu maratonowi programistycznemu patronuje Rzeszów News. Udzielili go również marszałek podkarpacki, prezydent Rzeszowa oraz Microsoft Polska.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama