Reklama

Ruszyły zapisy do Akademii Aktorskiej „Artysta” w Rzeszowie. Młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze planów na ferie zimowe w mieście, mogą zapisać się do akademii. Uczestnicy zabawy będą kręcić film.

Dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat już podczas tegorocznych ferii zimowych mogą zapisać się do powstającej właśnie Akademii Aktorskiej „Artysta”. Jej pomysłodawcami i twórcami jest małżeństwo rzeszowskich aktorów Magdalena Kozikowska-Pieńko i Kornel Pieńko. – Akademia Aktorska „Artysta”, powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, studentach, a nawet osobach dorosłych, chcących rozpocząć swoją przygodę z aktorstwem filmowym, czy teatralnym – informują na stronie internetowej Akademii założyciele.

Ruch, dykcja, opanowanie stresu, dawka pozytywnej energii – wszystko to zapewnią profesjonalni aktorzy: Magdalena Kozikowska- Pieńko oraz Kornel Pieńko. To główni organizatorzy oraz opiekunowie zajęć. Nauczą oni aktorskich umiejętności, wprowadzą dzieci w nowy, magiczny świat. Wszystko zakończy się grą uczestników w filmie. W tej części, główną rolę odegra reżyser oraz operator filmowy Ireneusz Janion, a scenariusz filmowy powstanie „na żywo”.

Akademia ma ruszyć podczas ferii zimowych akcją „Filmowe ferie”. Zapisy już ruszyły. Organizatorzy podczas ferii zaplanowali dwa turnusy podczas których uczestnicy nakręcą filmy. Ich premiera  odbędzie się 3 lutego. Podczas pokazu będzie można porozmawiać i wysłuchać rad znanej polskiej aktorki Barbary Kurdej-Szatan.

Jeśli ktoś się sprawdzi podczas „Filmowych Ferii” będzie miał szansę dostać się na regularne, co weekendowe zajęcia w Akademii. Organizatorzy zapowiadają, że zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych aktorów, reżyserów oraz operatorów kamer. Jak mówią twórcy, Akademia powstała po to, aby przede wszystkim młodzi ludzie mogli rozpocząć swoją przygodę przede wszystkim z filmem.

Pierwszym przedsięwzięciem Akademii będą Filmowe Ferie, zapisy już ruszyły. Terminy turnusów to 20 – 25 styczeń oraz 27 styczeń – 1 luty. Koszt sześciodniowego turnusu to 400 zł. Więcej informacji na temat Akademii Aktorskiej znajduje się na stronie: akademiaartysta.pl.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jFTdDLE1px4#t=11

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: