Reklama

W najbliższą sobotę (5 lipca) w Rzeszowie odbędą się bezpłatne warsztaty fotograficzne z Marcinem Dobasem, specjalizującym się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej.

[Not a valid template]

 

Warsztaty „Fotografia podróżnicza z Marcinem Dobasem” organizuje Olympus Polska.

Każdy z nas podróżuje, każdy z nas fotografuje. Fotografowanie w podróży jest trudniejsze niż fotografowanie „u siebie”. Nowe miejsca niosą nowe wyzwania. Poczynając od kultury, klimatu czy miejscowych przesądów, a choćby na kłopotach z zakupem baterii czy naładowaniem akumulatora kończąc. Jesteśmy w obcym kraju, często nie znamy panujących tam zasad, musimy borykać się z różnymi trudnościami i przeszkodami. Nie może to jednak wpływać na jakość naszych zdjęć. Warsztaty pokażą, co może nas spotkać czy zaskoczyć i jak temu zapobiec. Co możemy robić a czego bezwzględnie należy unikać.

Marcin Dobas jest fotografem specjalizującym się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w magazynach, książkach i kalendarzach. Fotografuje wszędzie tam, gdzie tylko jest w stanie, podczas uprawiania wspinaczki, eksploracji jaskiń, skitouringu czy nurkowania.

Tematyka Warsztatów

Marcin Dobas przekaże wiele praktycznych wskazówek, porad i przemyśleń dotyczących fotografii podróżniczej będących owocem wieloletnich wędrówek z aparatem. Od Arktyki po tropiki. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu i sposoby na optymalne wykorzystanie sprzętu. Podróżnik podzieli się zdobytymi doświadczeniami i opowie o błędach, które popełniał, bo jeśli chodzi o uczenie się na błędach, to najlepiej robić to na cudzych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na warsztatach będzie można się dowiedzieć, jak przygotowywać się na trudne warunki, w których być może przyjdzie wam pracowaćm, co należy ze sobą zabrać i jak to zapakować, co powinno być dla was ważne podczas fotografowania, jak robić zdjęcia w miejscu do którego zapewne nieprędko wrócimy i jak to zaplanować wcześniej, na jakie problemy najczęściej natraficie i jak im zaradzić. I wreszcie, jak dbać i jak wykorzystać naszą „zdobycz”, czyli jak wywołać, przechowywać, opisać, jak i komu sprzedawać zrobione zdjęcia.

Na warsztatach będzie można przetestować aparaty Olympus OM-D i PEN oraz całą gamę obiektywów M.ZUIKO DIGITAL. Prowadzący zaprezentują ich najciekawsze i najbardziej przydatne funkcje.

Warsztaty w Rzeszowie rozpoczną się w sobotę (5 lipca) o godz. 11:00 i potrwają cztery godziny. Żeby wziąć w nich udział trzeba się zarejestrować TUTAJ.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jgtocP6a8s0

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama