Reklama

Dwie tury zwiedzania centrum Rzeszowa z przewodnikiem zaplanowano na pierwszy weekend września (5 i 6 września). Rozpoczęły się zapisy.

– Uczestnicy bezpłatnych spacerów po Rzeszowie poznają historie budynków, pomników i różnorodnych obiektów Rzeszowa oraz usłyszą ciekawostki, których wcześniej nie znali – informuje Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wzbogacone komentarzem przewodnika spacery, pozwolą później jego uczestnikom z większą świadomością przemierzać rzeszowskie ulice. – Być może staną się one także inspiracją do kolejnych, tym razem indywidualnych, wędrówek po mieście i zgłębiania jego tajemnic – uważają przedstawiciele PROT.

Zwiedzanie z przewodnikiem, zarówno w sobotę (5 września), jak i w niedzielę (6 września), rozpocznie się o godz. 15:00. Grupy wyruszą sprzed studni na rzeszowskim Rynku. Zainteresowani po spacerze będą mogli zwiedzić Rzeszowskie Piwnice.

Zgłoszenia i zapisy

Na poszczególne dni zwiedzania Rzeszowa z przewodnikiem zapisy przyjmowane są do 4 września. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników zwiedzania możliwe jest wcześniejsze zakończenie przyjmowania zgłoszeń.

Zapisu na zwiedzanie można dokonać osobiście w siedzibie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przy ul. Grunwaldzkiej 2 (wejście od ul. Matejki) lub e-mailowo pod adresem prot@prot.rzeszow.pl, w temacie wiadomości pisząc: „Zwiedzanie Rzeszowa”, a także podając numer telefonu do kontaktu.

Uczestnicy bezpłatnych spacerów z przewodnikiem będą mieli dodatkowo możliwość zwiedzenia Podziemnej Trasy Turystycznej. Wejście do podziemi jest biletowane (6,50 zł – bilet normalny, 4,50 zł – bilet ulgowy – studenci, uczniowie, emeryci). Chęć zwiedzania Trasy należy zaznaczyć zapisując się na spacer z przewodnikiem.

Projekt „Wędrówki po Rzeszowie” realizowany jest przez PROT we współpracy z Luka-Tour Events.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Historia Rzeszowa równie ciekawa co historia Krakowa, Gniezna czy Sandomierza. Polece encyklopedie Rzeszowa z 2004 roku. Kto wie że niemcy które zajęły miasto obiecały ocalić rodziny wywiezionych do obozu jeśli ktoś z rodziny zrzuci orła zawieszonego na wieży zamku w Rzeszowie. Żaden Polak się nie odważył tylko jeden żyd! Kto wie że słynny kowboj i bohater wojny secesyjnej w Usa Buffalo Bill z grupą siuksów i rewolwerowców odegrali sceny napadu na dyliżans na terenach obecnego tesco. Na przełomie wieku 18/19 miała też miejsce wielka ucieczka z więzienia. Uciekinierzy mieli po kilkadziesiąt kul. Wtedy to policja łapała. W 13 wieku w Rzeszowie sadzono ryż całkowicie inne temperatury były niż teraz gdy globalne ocieplenie. Skończyło się to klęską głodu po ataku szarańczy. W 1700 Rzeszów był usiany rzekami i jeziorami. Tam gdzie dziś stoją bloki, drogi ludzie łowili ryby. To Polacy i Austrijacy zmienili całkowicie wygląd miasta. A o tym że Rzeszów był samoistnym państwem nikt pewnie nie uwierzy a jednak.

Comments are closed.