Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje w tym roku budowę nowych wiat przystankowych. Na platformie Dobre Pomysły pyta mieszkańców o dodatkowe wyposażenie, które sprawi, że będą one dla pasażerów jeszcze bardziej funkcjonalne.

Wiaty przystankowe w Rzeszowie mają już kilkanaście lat. – Są wyeksploatowane i mało funkcjonalne. Od kilku lat podpatrujemy nowoczesne rozwiązania w Polsce i zagranicą. Pora na nową jakość naszych przystanków – mówi Łukasz Dziągwa, wicedyrektor ZTM w Rzeszowie. W efekcie opracowano projekt nowych wiat przystankowych. Autorami projektu jest grupa młodych desingerów z Rzeszowa, którzy specjalizują się we wzornictwie przemysłowym.

Wiaty przystankowe są zgodnie z System Identyfikacji Wizualnej Komunikacji Miejskiej. To zbiór wytycznych dotyczących wspólnej kolorystyki oraz znaków dla autobusów, rozkładów jazdy i przystanków. – Nowe wiaty będą wykonane ze stali i szkła. To trend, który wpisuje się w nowoczesną przestrzeń miejską. Wiaty będą posiadały także wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlane gabloty z rozkładem jazdy. To udogodnienia dla naszych pasażerów – dodaje Anna Kowalska, dyrektor ZTM Rzeszów.

Zarząd Transportu Miejskiego na platformie Dobre Pomysły upublicznił projekt pod nazwą „Zaplanuj wyposażenie dla nowych przystanków w Rzeszowie”. W ten sposób chce zebrać pomysły i sugestie mieszkańców dotyczące dodatkowego wyposażenia, które wzbogaci przystanki oraz otoczenie przy nowych wiatach. – Chcemy by nasi pasażerowie czekali na autobusy w komfortowych warunkach, a wiaty były jeszcze bardziej funkcjonalne – tłumaczy Kowalska.

Organizator projektu spośród nadesłanych pomysłów, wybierze najciekawsze propozycje, które mają szansę na realizację w przyszłości. Autorzy najlepszych propozycji zostaną nagrodzeni przez ZTM w postaci 5 miesięcznych biletów sieciowych na wszystkie linie autobusowe do wykorzystania w październiku 2014 r. Konkurs trwa od 2 czerwca – do 12 września 2014 r.

Link do projektu jest TUTAJ.

Platforma Dobre Pomysły to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. – W swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami – mówi Monika Sanek-Żmuda z firmy Sprinet Polska, partnera technologicznego platformy.

Każdy, kto chce dodać własne pomysły i sugestie w ramach konkursu może to uczynić przez zalogowanie się na portal dobrepomysly.erzeszow.pl.  Zgłaszając własny pomysł, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Zaplanuj wyposażenie dla nowych przystanków w Rzeszowie”.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama