Zdjęcie: Materiały Politechniki Rzeszowskiej
Reklama

Tysiąc złotych można wygrać w konkursie architektonicznym ogłoszonym przez rektora Politechniki Rzeszowskiej. Aby zdobyć nagrodę należy opracować projekt, który zakłada modernizację auli i korytarza.

Rektor PRz ogłosił konkurs dla architektów – zarówno studentów, osób, które ten zawód wykonują, ale także wszystkich pasjonatów. Osoby, które chcą wziąć udział w zmaganiach,  muszą wykonać projekt koncepcyjny modernizacji Auli A-61 im. Docenta Romana Niedzielskiego oraz korytarza wejściowego do auli A-61 w budynku A Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz przy ul. Wincentego Pola 2.

– Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji zwiększającej atrakcyjność i funkcjonalność wspomnianej przestrzeni. Projekt ma przede wszystkim podkreślać pierwotny i historyczny charakter miejsc oraz uwzględniać postać docenta Niedzielskiego i jego wkład w rozwój uczelni. W koncepcji powinno się także znaleźć miejsce dla innych osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju Politechniki Rzeszowskiej oraz Wydziału Elektrotechniki i Informatyki – wyjaśnia Anna Worosz, rzecznik PRz.

Prace będzie oceniało siedmioosobowe jury. Pod uwagę będzie brany: poziom zaproponowanych rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, przestrzennych, kompozycyjnych i walorów estetycznych. A także sposób wpisania projektowanego obiektu w istniejący kontekst oraz uwzględnienie pierwotnego charakteru i detali architektonicznych oraz poziom rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Przewidywana nagroda główna to 1000 zł oraz trzy wyróżnienia, każde po 300 zł. Prace należy dostarczyć do 20 marca w kopercie do budynku V-A, pokój 212 Dział Karier i Promocji PRz. Kandydaci mogą dostarczyć prace osobiście, ale także mogą je wysłać pocztą.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 marca. Dokumenty oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

(jg)

Zdjęcie: Materiały Politechniki Rzeszowskiej
Zdjęcie: Materiały Politechniki Rzeszowskiej

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.